Китайці запустять "штучну Місяць" в 2020 році, щоб освітлювати міста

19.10.2018, 12:15

Вчені з Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації заявили про плани до 2020 року запустити на орбіту супутник, який буде, як Місяць, відбивати вночі сонячне світло, повідомляє  Daily Mail, пише lifter.com.

Технологія може повністю замінити вуличні ліхтарі в Ченду - китайському мегаполісі з населенням 14 мільйонів осіб. Розробники стверджують, що штучний «місяць» буде як мінімум в 8 разів яскравіше свого прототипу.

Супутник з відбиваючим покриттям зможе висвітлювати на Землі площа діаметром від 10 до 80 км, а точний діапазон висвітлення можна буде контролювати з точністю до десятків метрів. При цьому світло буде м'яким і розсіяним, тому не потривожить нічних тварин.

Тестування супутника почалося ще кілька років тому, і тепер він уже майже готовий до запуску. Розробники не розкривають подробиці технології, але відзначають, що на створення супутника їх надихнула робота французького художника, який зобразив ланцюжок дзеркал, що оточують Землю і відбивають світло.

На даний момент адміністрація Ченду і влада Китаю ще не прокоментували цю ідею. Але так як корпорація є головним підрядником у національній космічній програмі, можна припустити, що у проекту вже є урядове схвалення.

Читайте АСН в Google News