Занадто дорого: Швейцарія відмовляється від банківської таємниці

30.08.2018, 13:00

Нинішньої осені Швейцарія планує відмовитися від суворої  секретності, обіцяної всім тим, хто зберігає свої кошти в Цюріху або Женеві. Про це повідомило видання "Русский еврей".

За інформацією ресурсу, до рішення про автоматичний обмін інформацією про рахунки з іншими європейськими країнами керівництво провідних швейцарських банків прийшло після арешту колишнього банкіра UBS Group AG Бредлі Біркенфельда в 2008 році. Тоді вони змушені були заплатити більш ніж 6 мільярдів доларів штрафних санкцій.

Крім того, скандал спровокував кримінальні перевірки і заборони на в'їзд для банкірів. Зокрема, як повідомляється, два державні банки, Basler і Zuercher виплатять 60,4 мільйона млн доларів і 98,5 мільйона доларів відповідно після того, як зізналися в наданні клієнтам допомоги у приховуванні даних про доходи та активи від уряду США.

Втім, незважаючи на відмову швейцарських банків приймати не обкладаються податками активи, країна не втратила статус привабливого для заможних громадян світу центру для зберігання своїх коштів. Не сталося і рецесії, в яку, як попереджав в 2012 році економічний інститут KOF, могла зануритися швейцарська економіка.

На сьогоднішній день Швейцарія, як і раніше, є провідним світовим центром з управління іноземними активами заможних клієнтів. Як зазначалося раніше, обсяг активів в країні становить 2,3 трильйона доларів. Це вдвічі більше, ніж у наступного в рейтингу Гонконгу.

Нагадаємо, Великий Швейцарський банк Credit Suisse заморозив пов'язані з російськими олігархами рахунки загальною сумою в 5 млрд дол. Такі дії стали наслідком санкцій США, пише Reuters.

Читайте АСН в Google News