Капітали ринків, що розвиваються, "тікають" у долар, зміцнюючи американську валюту. Це загрожує повторенням масштабної кризи, подібної тій, яка вибухнула в 1998 році. Ситуація, що склалася на глобальному ринку, нагадує ту, яка була напередодні азійської фінансової кризи двадцятирічної давності. Численні загрози призведуть до падіння цін на сировину, вважають аналітики.
Один із показників - падіння турецької ліри на тлі зростання цін на нафту. Схожа ситуація складається і в Індії. Експерти вважають, що це призведе до "втечі" капіталу з ринків, що розвиваються, в долар, що, в свою чергу, викличе різке падіння цін на сировину.
Російські експерти почали озвучувати тривожні прогнозом, оскільки їхня країна досі заробляє виключно на сировинному експорті. Правда, тамтешні експерти переконують, що російська економіка просідає через санкції, а не через падіння цін на сировину, пишуть Дни.ру.
Нагадаємо, раніше ASN розповідала, що на торгах Московської біржі 13 серпня курс долара перевищив позначку в 68 рублів вперше з квітня 2016 року, пише Газета.ru. На початку торгів курс долара до рубля збільшився на 72 коп. до 68,4 руб., курс євро до рубля виріс на 65 коп. до 77,9 руб.
Ще більше рубль обвалився на окупованому Донбасі. Додамо також, що і вітчизняна гривня почала непередбачене падіння. На думку експертів, частково це вигідно владі. Оскільки тоді за іноземну валюту вона отримує набагато більшу суму в гривнях, використовуючи її на підвищення соцвиплат.
Однак такий шлях - тупиковий, оскільки з девальвацією гривні стрімко зростають ціни і вартість послуг ЖКГ, які "з'їдають" підвищення. До того ж, нагадаємо, Україна, як і Росія, є експортно-сировинною державою.