Хочете – вірте, хочете – ні, ваш добробут залежить не стільки від прикладених зусиль і праці, скільки від звичок мислення. Можна працювати багато і довго, володіти видатним розумом, унікальними талантами, при цьому гроші продовжать витікати крізь пальці, а удача обходити стороною. Причина бідності криється не в ліні або бездіяльності, а в неправильних установках, які на корені перекривають будь-яку можливість фінансового збагачення. Чи готові заглянути до себе в голову, щоб влаштувати там генеральне прибирання?
Пропонуємо розібратися в тому, що відрізняє злидаря від багатія, і чому одним дістається все, тоді як інші зводять кінці з кінцями? Саме час переглянути обмежуючі звички і налаштуватися на хвилю процвітання.
1. Дотримуйтесь балансу між «приймати» і «віддавати»
Нерозумно допомагати оточуючим на шкоду собі, так ви знецінюєте свою особистість і відмовляєтеся від можливостей. У той же час не варто перетворюватися і в паразита, який із задоволенням приймає чужу допомогу, нічого не пропонуючи натомість. Подібний підхід до життя порушує баланс енергій і приводить до дисгармонії у фінансовому аспекті. Щоб гроші завжди водилися, будьте активним, відкритим і корисним.
2. Фокусуйтеся на те, чого хочете
Головна помилка небагатих – в зацикленості на своїх проблемах і страхах. Щодня вони тільки й думають про те, як погано їм живеться: грошей не вистачає, здоров'я підводить, одяг зношується. Люди із засобами приділяють увагу тому, що хочуть отримати. Вони не думають про мінуси, але шукають можливості, де заробити і як примножити ресурси. Сила забезпечених людей – в умінні правильно розставляти акценти.
3. Працюйте не багато, працюйте з любов'ю
Заклик багато працювати було актуальним до технічної революції, коли людям доводилося все робити своїми руками. У XX столітті на перше місце вийшла освіченість і вміння ворушити мізками. Саме тоді і заговорили про те, що потрібно працювати не важко, а з розумом. Сьогодні навіть це твердження застаріло. У XXI столітті перемог добиваються щасливчики, які горять своєю справою, вкладають в неї душу.
4. Замініть обмежуючі переконання позитивними установками
Якщо кожна копійка дається важко, ви ночуєте на роботі і ледве забезпечуєте мінімальні потреби – потрібно шукати установки, які відганяють від вас успіх. Загляньте до себе в черепушку і пошукайте там настанови про гроші, які вам вселяли рідні. Наприклад: «гроші брудні», «багаті плачуть», «успіх псує характер», «копійку потрібно відпрацювати кров'ю і потом». Перегляньте ці твердження, привчіть себе до думки, що ви гідні великих заробітків, що боятися нічого не потрібно.
5. Розширюйте зону комфорту
Ніколи не думали, чому у бідняків потреб менше, ніж у людей забезпечених? Ми відкриємо цю завісу. Якщо перші думають тільки про мінімальні потреби, то другі дивляться на життя ширше, включаючи в список невід'ємних потреб відпустку за кордоном, курси підвищення кваліфікації і похід в ресторан. Для них саме таке життя є базовим. Ось чому так важливо хотіти більше, виходити за рамки звичного життя. Чим крутіші у вас мрії, тим більше можливостей відкриє світ. Не звикайте жити в калюжі, прагніть до зірок!
6. Міняйте відношення до боргів
Що ви відчуваєте, коли сплачуєте кредит або спускає півзарплати на оплату страховок? Якщо вас бере злість і відчуття несправедливості життя, ви ніколи не виберетеся з боргової ями. Ми залучаємо до себе ті почуття, які самі ж і транслюємо. Привчіть себе віддавати гроші з легким серцем, радіючи звільнення від боргових зобов'язань. І не давайте в борг суму, неповернення якої не зможете спокійно пережити.
7. Вчіться працювати з великими грошима
Ген злиднів в нашому тілі привчив нас відчувати священний трепет перед величезними грошима. Ми не звикли розпоряджатися сотнями тисяч, бо не відчуваємо себе їх господарями. Великі суми хочеться скоріше витратити або передати на зберігання банкам. Природно, така невпевненість шкодить благополуччю. Потрібно розуміти, що це просто засіб для досягнення цілей. Уявіть, що у вас в руках не 20 тис. доларів, але всього 10. Невже так само страшно?
8. Підвищуйте свою внутрішню цінність
Кількість грошей, які ми отримуємо за свою працю, – пряме відображення того, як ми самі до себе ставимося. Якщо ви звикли жертвувати своїми інтересами, знецінювати свої бажання, говорити собі «ні», з чого ви взяли, що хтось інший буде ставитися до вас інакше? Ви ж самі себе не любите, чи не вважаєте хорошим працівником, за що вам платити великі гроші? Міняйте відносини з собою – вкладайте в себе любов, знання, даруйте собі приємні емоції, балуйте подарунками – і навколишні відзеркалять ваше нове самовідчуття.
9. Заробляйте не аби вижити, але щоб жити
Оплата рахунків і продуктів не повинна бути єдиною вашою метою. В цьому і проблема людей з маленькими доходами: вони згодні витрачати гроші виключно на те, що необхідно, а не на те, що їм подобається. Між річчю, що сподобалася і річчю з акції зі 100% вірогідністю вони виберуть друге. Багаті роблять по-іншому: вони заробляють, щоб витрачати на свої «хочу» – яхти, жінок, новий винний заводик, речі, які їм до душі. Заробіток приносить їм задоволення, тому що вони вкладають доходи в те, що люблять! І це важлива відмінність.
10. Будьте вдячними
Однією з найлегших, але не менш важливих навичок – це не забувати дякувати світу за його турботу, нові можливості і людей, які допомагають вам йти по життю. Намагайтеся зберігати оптимістичний настрій, прокачуйте свій творчий хист і шукайте навіть у складній ситуації те, що зробить вас сильніше. Пам'ятайте, світ на вашому боці. Те, що вам здається чарами, для нього – проста арифметика, розповідає Flytothesky.