Встановлено зв'язок між хворобою Альцгеймера і тривожністю

20.07.2018, 14:57

Згідно з відомостями вчених, кількість людей із хворобою Альцгеймера щорічно зростає. Якщо в 2006 році таких пацієнтів було 26,6 млн, то до 2050 року очікується збільшення кількості хворих в чотири рази. Для ефективного лікування цього захворювання важливо розпізнати його на самому ранньому етапі.

Для цієї мети існує спеціальний аналіз крові. Однак він виявляє хворобу, коли когнітивні порушення вже помірні. Дослідники з'ясували, чи можна розпізнати хворобу Альцгеймера на ранній стадії.

На думку представників науки, перший і ранній симптом хвороби - підвищене занепокоєння. На початковому етапі хвороби Альцгеймера в головному мозку людини утворюються липкі білкові бляшки, які пригнічують нейрони. Коли їхній рівень в крові зростає, аналіз крові це показує.

Збільшення кількості бляшок проявляється і в поведінці людини - вона стає схильною до депресивних станів, спостерігається поганий настрій і занепокоєння. Перераховані симптоми проявляються ще до погіршення пізнавальної діяльності.

Для отримання інформації було проведено дослідження за участю 270 добровольців похилого віку. У учасників не спостерігалися будь-які ознаки психічних патологій або погіршення когнітивних здібностей. Експеримент тривав 5 років.

Всі учасники проходили тестування для виявлення старечої депресії. В процесі експерименту вчені сканували мозок добровольців.

Експерти звернули увагу на погіршення настрою, відчуття неспокою і ангедонію (втрачена здатність отримувати задоволення).

Виявилося, що з ростом кількості бляшок в мозку посилюється депресивний стан людей. Якщо своєчасно розпізнати тривожні симптоми, можна знизити ризик прогресування захворювання і продовжити людям життя.

Як відомо, після виявлення діагнозу хворі живуть в середньому сім років. Проведене дослідження допоможе виявляти хворобу на ранніх стадіях і припиняти її розвиток, передає Мenslife.

Читайте АСН в Google News