Як правильно зберігати сир, щоб він не втрачав смак і запах

20.07.2018, 12:46

Неправильне зберігання сиру призводить до того, що він спочатку втрачає характерний смак і запах, а потім стрімко псується, стає притулком для шкідливих бактерій і ось замість корисного і смачного продукту ми маємо засохлий і пліснявий шматочок, яким пряма дорога в сміттєвий кошик. Для того, щоб продовжити термін «життя» сиру, варто пам'ятати, що кожен вид вимагає особливих умов зберігання.

Вам знадобиться:
- вощений папір
- поліетиленова плівка
- фольга або фольгований папір
- сирна тарілка з ковпаком
- контейнер
- сіль
- вода

Тверді та напівтверді сорти

До таких сортів відносяться варені пресовані сири, такі як пармезан, грюйер, емменталь і неварені пресовані сири - едамер, чеддер, гауда. Вони можуть зберігатися від трьох-чотирьох тижнів в холодильнику або до шести місяців у морозилці. Розморожені сири трохи втрачають у смаку і набувають зайвої крихкості, тому їх вживають в гарячі страви. Загорніть шматок твердого або напівтвердого сиру в вощений папір, поверх паперу натягніть поліетиленову плівку, що перешкоджає доступу повітря до сиру. Зберігайте в тому відсіку холодильника, де підтримується температура від +4 до + 8 градусів Цельсія. Якщо ви вирішили заморозити такий сир, просто помістіть його в мішок для заморозки, закрийте клапан, надпишіть дату заморозки і приберіть в морозильну камеру.

Ропні сири

Такі сири, як фета, сулугуні, чечель, бринзу для тривалого зберігання краще купувати разом з розсолом. Свіжий сир можна недовго зберігати в м'якому паперовому пакеті, загорненим у поліетилен. Якщо папір просочиться вологою, не варто його змінювати. Щоб зберегти ропний сир свіжим на термін до трьох місяців, помістіть його в контейнер, що герметично закривається,  наповнений розсолом. Якщо ви купили сир без розсолу або вас не зовсім влаштовує його смак, це можна виправити.

Щоб домогтися більш м'якого вершкового смаку, помістіть сир на кілька днів у молоко. Щоб надати сиру більш пікантного солоного смаку, розведіть 400 грам солі в літрі перевареної води і залийте отриманим розсолом на добу. Перевірте смак і або залиште ще на кілька днів, або поміняйте розсол на більш м'який, розведений у пропорції 200 грамів солі на літр кип'яченої води. У такому ж розсолі варто зберігати сир, вимочений до цього в молоці.

Пастоподібні сири моцареллу, рікотта, філадельфію, маскарпоне і подібні до них сири зберігають в тій упаковці, в якій їх продавали. У цих сирів дуже невеликий термін зберігання після відкриття. Зазвичай він не більше тижня. Ви можете заморозити вже відкритий сир на термін до шести місяців за умови, що в подальшому він буде підданий тепловій обробці.

М'які сири з пліснявою і блакитні сири з пліснявою

Класичні представники цих сирів рокфор, данаблу, брі та камамбер. Їх зберігають обгорнутими у фольгу, бо ці сири схильні обмінюватися смаком з  пластиковим упакуванням. Кожні два-три дні треба буде діставати такий сир з герметичної упаковки і залишати на годину в холодильнику «дихати».

Читайте АСН в Google News