Сімейні гри, які незмінно ведуть до розлучення

19.07.2018, 13:23

Що має статися в сім'ї, щоб надійні відносини, перевірені роками, зі спільними дітьми, хорошою фінансовою подушкою і міцним фундаментом минулого розсипалися, як мозаїка? Чому двоє людей, які колись пристрасно кохали один одного, які вірили, що все складеться добре, раптом подають на розлучення, посилаючись на непримиренні розбіжності, повну фізичну огиду або емоційне відторгнення?

Найголовніше питання: коли між ними встигла вирости прірва, коли вони вперше відчули себе самотніми, нещасними, незрозумілими або обдуреними? І чому не зізналися в цьому відразу? Чому партнери приховали своє невдоволення, не зробили нічого, щоб зберегти відносини, уберегти сім'ю від розриву?

Як це не прикро, кожен з подружжя робить свій внесок у конфлікт, який руйнує почуття. Спочатку з сім'ї зникає щирість, потім бажання розуміти і приймати, а потім починається гра, яка ще більше зміцнює негативний сценарій майбутнього. Щоб не дати один одному остаточно зруйнувати шлюб, пропонуємо розшифрувати небезпечну гру між вами, розкрити повторювані стереотипи поведінки і замінити їх на нові, більш конструктивні.

Які ігри руйнують сім'ю? Перед вами 4 сценарії

Сценарій 1. «Байдужий олень - сама дурепа»
У цій грі чоловік і дружина постійно атакують один одного «люб'язностями», вишукуючи образливі слова, якими можна зачепити партнера. Мета - злити своє невдоволення, висловити старі образи, вилити відро роздратування, змусити чоловіка відчути себе винуватим. Звинувачення, як гра в пінг-понг, перескакують з одного на іншого, подружжя змагається в красномовстві, бажаючи зачепити якомога болючіше. Виграє той, хто залишає за собою останнє слово, заганяючи партнера в кут. Однак в реальності така гра тільки посилює напругу в парі, залишає обох в програші. Щоб вийти з глухого кута по-справжньому, обом доведеться відмовитися від егоїзму, прийняти на себе частину провини і піти назустріч партнеру.

Сценарій 2. «Ніякого сексу/грошей/ласки не дам»

Замість дорослого вирішення конфлікту в цій грі один з партнерів вирішує перевиховати половину за допомогою накладених на неї обмежень. Наприклад, дружина відмовляє чоловіку в близькості, щоб він відчув, як їй прикро! Катування сексуальною холодністю можна замінити на що завгодно - відмова в турботі, в спокої, в особистому просторі або в фінансовій підтримці, коли людина найбільше вразлива. Так «постраждала сторона» намагається показати свою силу і значимість у відносинах, провчити і змусити партнера вибачитися. Але ця гра не приносить плодів, адже брак тепла можна компенсувати на стороні - в обіймах коханки, в спілкуванні з друзями або професійні успіхи. Вийти з гри можна, повернувши в стосунки щирість, поговоривши по душам, прояснив ситуацію, прийшовши до компромісу з обох сторін.

Сценарій 3. «Міг би і сам здогадатися...»
У цю гру грають люди, які впевнені, що всі навколо їм винні! Іншими словами, якщо ви на їхньому боці, то зобов'язані передбачити їхні почуття, задовольняти бажання і поважати наслідки їхніх рішень. Невже так важко «здогадатися», чого вони хочуть, відчувають, думають, мовчать або ображаються? Проблема такої сім'ї саме в тому, що партнери не вважають за потрібне озвучувати свої очікування, не хочуть обговорювати рішення і почуття. Вони вважають за краще ковтати образи, ніж заздалегідь позначити межі. У такій сім'ї зростає прірва між партнерами, обидва відчувають емоційне відторгнення і самотність. Рішення проблеми просте: говорити, обговорювати, озвучувати все, що не влаштовує, партнер - не телепат!

Сценарій 4. «Не подобається - буду ігнорувати»
Остання гра, яка призводить до розлучення, - звичка ігнорувати сам факт проблеми. Наприклад, партнер повів себе не кращим чином, зрадив, напаскудив у душу... що буде робити інший? Він «забетонує» свій біль, проковтне образу, як би караючи дружину мовчанням. Він не буде кричати, обговорювати або шукати вихід із ситуації, але просто закриється в собі, щоб показати свою перевагу, тим самим створюючи ще більшу прірву. Вихід один: ні за яких обставин не можна робити вигляд, що нічого не сталося, не можна відгороджуватися від проблеми, потрібно йти на контакт, відстоювати свої права і межі. Інакше сім'я розвалиться, і в програші залишиться кожен, розповідають Flytothesky.

Читайте АСН в Google News