Чим так корисний липовий мед

19.06.2021, 08:30

Крім незрівнянного смаку і неповторного аромату, липовий мед дуже корисний для здоров'я людини. Його корисні властивості застосовуються для загального зміцнення і захисту організму, для лікування органів дихання.

Корисна інформація про липу
Цвіте липа на території України в середині червня-липня. При цьому алеї скверів і парків наповнюються дивним ароматом, який не залишає байдужими бджіл. Комахи величезними роями кружляють навколо крон липових дерев. Для більшості фахівців липа вважається одним з головних медоносів.

Властивості і хімічний склад липового меду
Липовий мед вважається справжньою загадкою для вчених. Його незвично складний хімічний склад пояснює неповторні цілющі властивості.

До складу липового меду входить близько 400 сполук і речовин, які життєво необхідні людині для природної діяльності організму.

У липовому меді міститься 80% сухих речовин, велика маса яких - глюкоза і фруктоза, і тільки 20% води. Таким чином, він легко засвоюється в організмі в первозданному вигляді. У липовому меді високий вміст мальтози, близько 7%. Утворюється вона в процесі дозрівання самого кінцевого продукту. Її присутність сприятливо позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.

При цьому липовий мед містить невелику кількість вітамінів, зокрема вітаміни С, РР, Н, токоферол, нікотинова кислота, а також вітаміни групи В. Цінною і значущою гідністю липового меду вважається те, що всі вітаміни вельми вдало поєднуються з іншими важливими речовинами, що призводить до сильного цілющого ефекту липового меду.

До його складу входять такі корисні елементи: кобальт, цинк, марганець, хлор, фосфор, нікель, алюміній, йод, мідь, сірка, кальцій, калій.

Цілющі властивості липового меду
Дія даного виду меду, крім збагачення його складу масою корисних мікроелементів та вітамінів, пояснюється високим вмістом таких ферментів, як диастаз, пероксидаз, каталази, инвертазу, ліпаз.

Антибактеріальні властивості липового меду ефективно допомагають в лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту. Він покращує стан нирок, жовчного міхура, печінки, знімаючи запалення. До речі, липовий мед не менш корисний як проносний засіб.

Але найбільшу цінність мед являє для людей із захворюваннями серцево-судинної і нервової систем. Він допомагає при безсонні, покращує обмінні процеси, знімає стрес і напруження, підвищує імунітет.

Читайте АСН в Google News