Супрун добила: виявляється хребці не можуть зміщуватися

13.06.2018, 08:56

Керівник МОЗ України Уляна Супрун розвінчала поширений міф про те, що спинні диски можуть "вилітати", а потім їх можна "поставити" на місце.

"Можливо ви чули про "вилітаючий" або "зміщений диск в хребті". І диски можуть вилітати, а найголовніше, чи можна їх потім поставити на місце? Будова нашого хребта повністю виключає таку можливість", - написала Супрун в Facebook.

За її словами, якщо вам пропонували або пропонують поставити диск на місце, варто бути обережними, адже діагнозу "вилітаючий диск" не існує.

Супрун додала, що міжхребцеві диски не просто вставлені в хребет, на кшталт шайб, вони дуже міцно пов'язані з хребтом, фактично є одним цілим з ним, тому не можуть просто зміститися або вилетіти в процесі нашої повсякденної активності. Відповідно, їх не можна вставити на місце.

"Хоча іноді пацієнти заперечують: "що ж тоді клацнуло в спині, коли мануальний терапевт начебто як вправляв мені диск? "Насправді, хрускіт або клацання виробляють міжхребцеві суглоби (а в грудному відділі ще і реберно-хребетні суглоби)", - написала Уляна.

Зміщуватися (мігрувати), за її словами, можуть окремі фрагменти внутрішнього ядра диска через тріщини в фіброзному кільці, які виникають внаслідок дегенеративно-дистрофічних процесів, а саме грижі дисків. У таких випадках також неможливо якимось чином здійснити вправлення цих фрагментів назад.

"Тому практикам "вправляння вилетілих дисків" довіряти не варто", - резюмувала вона.

Читайте АСН в Google News