Сліпота, обмороження і смерть: Страшна ціна, яку заплатили ті, хто підкорив Еверест

29.05.2021, 14:35
Обморожені ноги і руки, плями по всьому обличчі, застуда – досі альпіністи не можуть оговтатися від своєї експедиції, яка тривала півтора місяця. Кажуть, те єдине, що їх рятувало від згубних думок там на висоті – українське почуття гумору і командна єдність.

Ірина Галай – одна з перших українок, яка змогла підкорити "висоту смерті" без допомоги кисневих балонів. Ірина розповідає, що для місцевого населення сходження на Еверест – це вже багаторічна комерційна складова. Деякі з супроводжуючих (їх називають "шерпи"), дуже часто оцінюють заробіток вище, ніж людське життя. У таборі Ірини з такої причини загинув російський альпініст.

Він піднявся на висоту 7800 дуже замучений і попросився до людей в намет. Звідти його вигнали шерпи. Цинічно і просто вони заявили, що це не входить в пакет послуг, які той сплатив. "Коли я його знайшла він був твердий, як камінь, тоді притягла його до нас в намет, але вже на наступний день він помер від гірської хвороби", - згадала альпіністка.

В "зоні смерті" Роман Городечний і Дмитро Семеренко зустріли кинутого напризволяще китайського альпініста і ризикуючи своїм життям, прийняли рішення його врятувати.

"Ми побачили його без окулярів, маски, яка закриває обличчя. У нього все було повністю в льоду. Ми відразу надягли окуляри, і його очі відтанули. Не знаю чи то гора дала нам сил, але ми з Романом тоді прийняли рішення врятувати його і слава Богу, нам це вдалося", - повідомив Семеренко.

 

Як згадує Дмитро, протягом певного часу йому снилася гора. Він взяв у руки пензлик і намалював її, виявилося, що це Еверест. Не маючи досвіду в високогірному альпінізмі, він все-таки пішов в експедицію, яка змінила його назавжди. "Якийсь внутрішній духовний ріст однозначно є, я його поки що не усвідомив, але я його вже відчуваю", - зазначив Семеренко.

Читайте АСН в Google News