Це не просто подразнюючий стан - гикавка також може бути попередженням про інші проблеми зі здоров'ям. Що її викликає? Раптові і мимовільні спазми діафрагми і органів дихання. Зазвичай гикавка триває протягом короткого періоду часу, а потім проходить сама по собі. Проте медики попереджають, що якщо це явище затягується або відбувається занадто часто, можливо, це підказки вашого організму про те, що в ньому не все гаразд.
У вас кислотний рефлюкс
Цей стан характеризується печією, кислою регургітацією (тобто просто відрижкою) і нудотою. Цікаво, що тривала гикавка також є симптомом цього нездужання. Зверніться до лікаря, щоб дізнатися, чи немає у вас кислотного рефлюксу, який може завдати чималої шкоди вашому шлунку і стравоходу.
Ви відчуваєте стрес
Гикавка може попередити вас про те, що вам потрібно відпочити і відволіктися від щоденної стресової рутини. Виявляється, емоційний стрес теж може бути однією з багатьох причин гикавки, тому, якщо в стані хвилювання ви починаєте активно і тривало гикати, подумайте про те, щоб зробити певні кроки для відновлення внутрішньої рівноваги: медитація, спорт або, врешті-решт, цілком заслужена відпустка.
Гикавка може бути сигналом про пневмонії
Класичні симптоми пневмонії - це біль у грудній клітці, озноб, лихоманка і, можливо, задишка, але гикавка теж вважається ознакою наявності запальних процесів у легенях. Зробіть рентген грудної клітки, щоб виключити це захворювання.
Гикавка може вказувати на наявність запальних захворювань центральної нервової системи
Одним із симптомів нейромієліту зорового нерва (його іноді помилково приймають за розсіяний склероз) є постійні напади гикавки. Крім того, це запальне захворювання ЦНС супроводжується блювотою, порушенням зору та нудотою, і воно вражає головний мозок, зорові нерви і спинний мозок. Щоб убезпечити себе, зробіть обстеження, якщо вас почала турбувати часта гикавка.
Гикавка може бути раннім симптомом інсульту
На жаль, але начебто нешкідлива гикавка може бути ознакою наближення інсульту, особливо в поєднанні з нетиповим болем у грудях, нудотою, сплутаною свідомістю і слабкістю. Причому частіше це трапляється у жінок, ніж у чоловіків.
Гикавка може сигналізувати про серцевий напад
Якщо вже кілька днів вас мучить гикавка, негайно перевірте серце. Медики люблять посилатися на рідкісний випадок 68-річного американця, який чотири роки гикав. Ускладнення, пов'язані з його діабетом, звичкою до паління і ризиком раку, були виключені. А ось електрокардіограма показала взаємозв'язок між гикавкою і серцевим нападом, причому у чоловіка не було ознак типового серцевого нападу, таких як пітливість, слабкість або біль у грудях.
Гикавка може означати погіршення функцій нирок
Якщо у вас хронічне захворювання нирок плюс ви часто гикаєте, це може свідчити про подальше погіршення стану. Гикавка, поряд з такими симптомами, як біль у кістках, поганий запах із рота, м'язові судоми, головний біль, втома і втрата апетиту, - це сигнали від ваших нирок. Оскільки вони відповідальні за виведення відходів і надлишок води в організмі, то їхні функції, як ви розумієте, мають життєво важливе значення.