З чим їсти сало, щоб воно приносило користь і в якому віці від нього треба відмовитися

05.05.2021, 18:06

Сало - безумовний чемпіон по калорійності, вміст жиру в ньому досягає 90%, тому багато хто вважає, що його слід взагалі виключити з раціону, щоб не набирати зайві кілограми. Побутує помилкова думка, що сало - це суцільний жир і ніяких корисних речовин. А між тим, вживання сала в правильних дозах і правильних поєднаннях принесе вашому організму багато користі.

Співробітники Мюнхенського університету встановили, що сало корисно їсти невеликими порціями в поєднанні з продуктами, які допомагають його більш активному засвоєнню організмом. На їхню думку, в щоденний раціон можна без побоювань за здоров'я включити 20-30 грамів сала, що вживаються разом з житнім хлібом з борошна грубого помелу. Що стосується поєднання сала з міцним алкоголем, то вчені рекомендують не вживати більше 70 грамів алкоголю в такому дуеті.

Чим корисно свиняче сало

Сало, звичайно, дуже калорійне, але такий спосіб консервування свинячого жиру, з'явився, коли ще не було холодильників, дозволяє не тільки збільшити термін зберігання, але і перетворити його в чудовий продукт, невелика кількість якого дозволяє надовго позбутися почуття голоду. Свиняче сало заготовляють і їдять у солоному, копченому, вареному і смаженому вигляді. Ще однією перевагою такого способу приготування є простота і доступність інгредієнтів, необхідних для приготування сала - в більшості випадків їхній список досить короткий: сіль, часник, чорний і червоний перець. Уже через кілька днів ви отримуєте готовий продукт, який можна їсти кожен день і не соромно поставити на святковий стіл.

Справжнє свиняче сало - це не просто шматок жиру з будь-якої частини туші, це підшкірний жир зі шкіркою. Саме в цій частині концентруються біологічно активні речовини, які роблять сало корисним. У цій частині свинячої туші багато вітамінів A, D, E, а також в ній міститься поліненасичені жирні кислоти - арахідонової.

Вона необхідна організму, але він може отримати її тільки з небагатьох продуктів, в тому числі, і з сала. Арахідонова кислота - активний учасник обмінних процесів, завдяки їй прискорюється спалювання насичених жирів, вона дуже позитивно впливає на залози внутрішньої секреції, сприяють повному засвоєнню кальцію клітинами.

У салі міститься селен - мікроелемент, перешкоджає утворенню пухлин, підтримує нормальну роботу серця і судин і стимулюючий сексуальну функцію.

Дієтологи рекомендують з'їдати по 100-150 г сала на тиждень, краще з теплою або легко засвоюваній їжею.

З чим треба їсти сало

Як і в будь-який інший корисний продукт, сало слід вживати у таких харчових поєднаннях, які посилювали його позитивний вплив на організм. Так, наприклад, цибуля, часник і гострий перець є ерготропними продуктами, які прискорюють обмін речовин. Щоб з'їдені разом з салом калорії не відкладаються на боках, його слід вживати в поєднанні з цими диво-компаньйонами. Доведено, що сало, з'їдене разом з часником, ще активніше очищає стінки судин від холестерину, перешкоджаючи його відкладенню.

Після 50 років вживання сала необхідно істотно скоротити, медики довели, що в цьому віці надмірне вживання тваринних жирів згубним чином позначається на інтелектуальних здібностях.

Як і всі продукти з високим вмістом жиру, сало необхідно вживати в невеликих кількостях і добре, щоб із овочами і свіжою зеленню, що також стоятиме на перешкоді утворенню зайвих жирових клітин. І, звичайно, сало потрібно їсти з хлібом, але хліб повинен бути висівковий або цільнозерновий. Що стосується напоїв, сало - відмінна традиційна закуска під горілку, що не дозволяє швидко захмеліти.

Читайте АСН в Google News