МОЗ має намір врегулювати використання комбінованих вакцин для вакцинації дітей першого року життя і скасувати деякі щеплення, повідомляється на сайті відомства. За інформацією міністерства, в календар профілактичних щеплень внесені зміни і опубліковані на сайті відомства для обговорення громадянами.
Проект розроблений для оптимізації чинного календаря профілактичних щеплень та підвищення охоплення вакцинацією проти вакцинокерованих інфекцій, зокрема гепатиту В.
Так, оптимізація календаря щеплень передбачає: перенести вакцинації другої дози щеплення проти гепатиту В з першого на другий місяць життя дитини, а також використовувати комбіновану вакцину з компонентами проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції типу b та гепатиту В.
Як відзначають автори проекту наказу, використання комбінованих вакцин доцільно з економічної та медичної точки зору, оскільки істотно зменшує кількість відвідувань установ охорони здоров'я, завантаженість кабінетів щеплень та медичного персоналу, збільшує кількість дітей, щеплених своєчасно, а також зменшує парентеральні навантаження і стрес від щеплення у дитини .
Разом з тим проект наказу передбачає припинення ревакцинації вакциною проти туберкульозу в сім років відповідно до рекомендацій ВООЗ і схваленої Кабміном концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки, проект якої був також узгоджений Національною академією медичних наук.
Відомо, що проект наказу координується з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по оптимізації календарів профілактичних щеплень.