Електронна декларація: чи їздитиме "швидка" в глухі села?

02.04.2018, 20:20

Електронні декларації з лікарем не матимуть будь-яких правових наслідків. Таку думку висловив відповідальний секретар Національної медичної палати Сергій Кравченко на прес-конференції, передав кореспондент ASN.

"Правових наслідків ці декларації ніяких не мають, і юридичну оцінку цьому документу дати дуже важко", - зазначив експерт. За його словами, основний закон про основи законодавства в охороні здоров'я і 49 статтю Конституції, які зобов'язують лікарів надавати медичну допомогу всім, хто звернувся, ніхто не відміняв.

У той же час, навіть сама в.о. Уляна Супрун порадила не поспішати підписувати електронну декларацію, оскільки сама розуміє відсутність будь-якого юридичного значення цього документа. При цьому він додав, що раніше, ще в початкову стадію реформування медзакладів первинної ланки, пацієнтів зобов'язували підписувати "інформовану угоду".

На думку С. Кравченка, електронна декларація - це та ж угода, яку українці вже підписували з працівниками медустанов. "Від того, що жителі сільської місцевості підпишуть електронну декларацію, "швидка допомога" туди їздити не почне", - пояснив С. Кравченко.

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня, 2 квітня, фактично стартувала медична реформа. Так, до 2020 року громадяни України повинні будуть вибрати сімейного лікаря, підписати з ним декларації, на основі якої вже з липня буде відбуватися і фінансування медустанов за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Читайте АСН в Google News