У в'язницях Греції перебуває близько двохсот українських моряків, причому терміни ув'язнення деяких з них досягають 100-200 років. Про це повідомив представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига на прес-конференції, передав кореспондент ASN.
"Ми маємо інформацію від МЗС, що йдеться приблизно про 200 осіб. Тут є цілий комплекс проблем, і мова не про встановлення провини або невинуватість - йдеться про право на справедливий суд, право на захист, право не піддаватися тортурам, право на перекладача під час суду", - зазначив експерт.
За його словами, ці українські моряки були затримані і засуджені в Греції за різними звинуваченнями - наприклад, за пособництво в перевезенні нелегальних мігрантів. Серед проблем, з якими зіткнулися українські моряки, поставши перед іноземними судами, - ненадання перекладача, що унеможливлює ефективний захист такого обвинуваченого.
Крім того, за словами правозахисника, державний адвокат, якого надають у такому випадку громадянам України, не завжди є фахівцем і не має високої мотивації. Експерт також повідомив, що в лютому очікується зустріч керівників інститутів з прав людини в Женеві, де український омбудсмен планує зустрітися зі своїм грецьким колегою, щоб обговорити ці проблеми.
Головне питання, яке, на думку Чаплига, очікує розгляду на міждержавному рівні, - це терміни ув'язнення, до яких були засуджені українські моряки. Так, дуже багато з них отримали по 100-200 років в'язниці, що утруднює переведення ув'язнених в місця позбавлення волі в Україні.
Крім того, ув'язнених часто переводять з одного місця утримання в інше в межах Греції, що ускладнює комунікацію їх із родичами. Нагадаємо, в Харкові чоловіка засудили до довічного ув'язнення за серію замахів на вбивства через расову нетерпимість.