Джерело радіоактивного випромінювання в Росії шукати не збираються

21.11.2017, 19:32

У зв'язку з тим, що при підвищенні рівня концентрації рутенію-106 загрози для людей не було, причину події фахівці Росгідромету не шукають і шукати не збираються. Про це повідомив журналістам глава відомства Максим Яковенко, передають РІА Новини.

"Концентрації, які відловити, були в тисячі разів менше гранично допустимої концентрації. Ніякої небезпеки немає. З приводу джерела (можливого викиду) — ми його не шукаємо", — сказав Яковенко. Навіть незважаючи на те, що Росгідромет характеризував витік рутенію як "екстремальний", російська влада оголосила що такий рівень загрози для здоров'я людей не являє.

Однак іноземні екологи вирішили докопатися до істини. Greenpeace Russia звернулася в Генпрокуратуру з проханням перевірити, звідки стався витік радіоактивної речовини. Екологи підозрюють, що влада могла навмисно приховувати факт радіаційної аварії та реальну інформацію про стан навколишнього середовища. Екологи нагадали, що рутеній-106 — це техногенний радіонуклід, який в нормальних умовах повинен бути відсутнім в навколишньому середовищі. За думкою екологів, викид рутенію міг статися або через заскловування відпрацьованого ядерного палива, або під час переплавки в печі металів, в складі яких був рутеній.

Читайте АСН в Google News