Генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає недоцільним продовження терміну розслідування ГПУ справ проти високопоставлених чиновників до тих пір, поки повноцінно не запрацює Державне бюро розслідувань (до кінця 2018 року). Про це він заявив журналістам 20 листопада під час брифінгу, повідомляє кореспондент ASN. Винятком, на думку генпрокурора, можуть стати справи проти Майдану.
«Ми говорили про звернення до парламенту з тим, щоб скорегувати законодавство в частині злочинів проти майданівців, щоб залишити прокуратурі справи Майдану навіть категорії« А ». Бо передача наприклад справи Януковича в НАБУ як мінімум на півроку пригальмує темпи слідства », - пояснив Луценко.
Він нагадав, що від сьогодні, 20 листопада, Генеральна прокуратура втратила функцій слідства та зобов'язана передати старі справи, в яких підозрюваними виступають чиновники категорії «А», в НАБУ. За його словами розслідувати прокурори можуть тільки старі справи, якщо в них серед підозрюваних немає високопоставлених чиновників.
«Всі інші справи я повинен розписувати на СБУ і МВС поки не створено ДБР. А справи, де є або буде категорія «А», передавати в НАБУ. Тому більшість резонансних справ, відповідно до закону, найближчим часом має бути передана Національному антикорупційному бюро. Це і справи, де фігурує Янукович, Арбузов, Азаров, Курченко, Клименко, Лазаренко», - додав Луценко.
Генпрокурор зазначив, що є прихильником того, щоб Верховна Рада дещо змінила підхід до набору співробітників Державного бюро розслідувань, щоб прискорити цей процес. Зокрема, щоб обраний на конкурсі керівник бюро самостійно підбирав собі підлеглих. Такий підхід, за словами Луценка, дозволить укомплектувати ДБР протягом півроку.