Уряд визначився, як до 2030 року боротиметься з відходами

08.11.2017, 15:43

Кабінет міністрів схвалив Національну стратегію управління відходами до 2030 року. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 8 листопада, повідомляє кореспондент ASN.

«Яких показників цілком реалістично досягти до кінця 2030 року. Наприклад це введення роздільного збору відходів придатних до переробки щонайменше в 5 тисячах населених пунктів. І це буде функція місцевого самоврядування. Створення 250 центрів збору відходів споживання», - заявив під час презентації стратегії міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Крім цього, згідно зі стратегією, в країні буде створено 800 нових потужностей з переробки вторинної сировини, що дозволить збільшити обсяг відходів, спрямованих на переробку до 20%. Для утилізації промислових відходів будуть створені спеціальні фонди. Керувати ними будуть обладміністрації, а фінансувати підприємства-забруднювачі. Для інших типів утилізації передбачено будівництво 20 стаціонарних пунктів з підготовки відходів до термічної утилізації.

«Стратегія передбачає зменшення кількості місць зберігання твердих побутових відходів. Передбачається зменшення загального обсягу захоронення побутових відходів з 90% до 30%. А також мінімізація загального обсягу відходів, які захороняються, з 55% до 35%», - зазначив міністр.

Він додав, що стратегія передбачає поділ відходів на сім груп, серед яких тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, відходи сільського господарства, медичні та електронні - відпрацьовані батарейки та акумулятори. У поводженні з побутовими відходами пропонується ввести роздільний збір. За рахунок органів місцевого самоврядування будуть створюватися регіональні сміттєперевантажувальні, сортувальні станції, сміттєпереробні заводи і полігони. Органи місцевого самоврядування також зобов'язані створити систему пунктів повторного використання деяких товарів, наприклад, меблів, побутової техніки, одягу тощо.

Пріоритетом у сфері поводження з сільськогосподарськими відходами має стати переробка відходів в енергію, корми та інші ресурси. Щодо будівельних відходів пріоритетним є створення ринку повторного використання вживаних будівельних матеріалів.

Читайте АСН в Google News