Солом'янський суд перегляне рішення про обрання запобіжного заходу Розенблату

17.08.2017, 12:00

Солом'янський суд перегляне рішення про обрання запобіжного заходу Розенблату у зв'язку з порушенням кримінальної справи проти судді. Про це в інтерв'ю журналістам заявив адвокат народного депутата БПП Борислава Розенблата Олексій Шевчук, передає кореспондент ASN.

"В Апеляційному суді міста Києва не буде розглядатися скарга народного депутата Розенбалата на рішення Солом'янського суду міста Києва про обрання запобіжного заходу", - заявив він.

При цьому, з його слів, у Солом'янському районному суді буде переглядатися попереднє рішення про обрання запобіжного заходу у зв'язку з тим, що проти судді Кушнір порушено кримінальну справу за незаконне судове рішення за 375 ст.

Нагадаємо, що 18 липня Солом'янський райсуд Києва обрав народному депутату Бориславу Розенблату запобіжний захід у вигляді застави в 7 мільйонів гривень.

Відповідний вирок зачитала суддя Світлана Кушнір.

"Суд постановив задовольнити клопотання САП частково: призначити заставу щодо Борислава Розенблата в розмірі 7 мільйонів гривень", - зазначила вона. Згідно з рішенням суду, політик має 5 днів, щоб внести суму застави.

Крім того, суд зобов'язав Розенблата носити електронний браслет, тому народний обранець не може виїхати з Києва і Житомира без дозволу слідчого, детектива або прокурора.

Також він повинен здати на зберігання до відповідних органів свої закордонні паспорти та інші документи, які дають право на виїзд з України. Додамо, що в разі невиконання обов'язків заставу стягується в доход держави. Якщо ж це станеться, то, за словами судді, може бути обрана нова застава і збільшена її сума.

"Термін обов'язків у разі внесення застави визначити до 12 вересня 2017 року. У разі необхідності термін може бути продовжений", - повідомила суддя.

До слова, Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд призначити Розенблату 10 мільйонів гривень застави. Як зазначив прокурор САП Володимир Кривенко, закон не передбачає відповідальності Розенблата в разі невнесення ним застави.

"Закон нас сильно обмежує: у нас єдиний вихід - у вересні повторно звертатися до Верховної Ради", - заявив він. САП просила ще і суд заборонити Розенблату спілкуватися з нардепом Максимом Поляковим і обмежити спілкування з членами міжфракційного об'єднання ВР "Депутатський контроль". На думку прокурорів, нардеп може вплинути на свідків.

Читайте АСН в Google News