Поліція прикрила 4 реабілітаційних центри, в яких знущалися над наркозалежними

02.08.2017, 17:24

Поліція Київщини припинила діяльність так званого рехаба, який діяв без відповідних ліцензій, а пацієнтів утримували проти їхньої волі і одягали на них наручники. Крім рецептурних препаратів, в лікуванні «реабілітологи» використовували заборонений психотропний препарат «сибазон».

Кілька місяців тому співробітники управління протидії наркозлочинності столичної поліції отримали оперативну інформацію про діяльність групи осіб, які займалися незаконним збутом психотропної речовини «сибазон» (діазепам). Як розповів начальник Головного управління Національної поліції в м. Києві Андрій Крищенко, спочатку поліцейські затримали 27-річну співробітницю медичного закладу, яка шляхом ін'єкцій займалася збутом забороненого до обороту препарату психотропної дії.

Далі правоохоронці встановили, що до поширення «сибазона» може бути причетний колега затриманої - 40-річний лікар, який працює на неповну ставку в державній медичній установі. Поліція встановила, що лікар і медсестра причетні до створення та діяльності чотирьох незаконних реабілітаційних центрів, один з яких функціонував у столиці, а решта - в Київській області.

Незаконні центри виглядали як звичайні приватні будинки, в них «лікували» пацієнтів від різних видів залежності: наркоманії, алкоголізму і ігроманії. Всього в цих закладах перебувало до 50 осіб, тобто по 10-15 пацієнтів у кожному «центрі», а термін «лікування» становив від декількох тижнів до року.

Під час проведення слідчих дій на території зазначених центрів поліцейські встановили сім фактів утримання осіб проти їхньої волі. Вартість перебування -7-12 тисяч гривень на місяць. У робочому кабінеті лікаря, за місцем його проживання та інших фігурантів виявили заборонений препарат «сибазон» (діазепам). Фігуранти справи затримані.

Читайте АСН в Google News