Українці хочуть компромісу у розв'язанні конфлікту на Донбасі, але не за всяку ціну - опитування

17.07.2017, 13:32

Більшість українців «за» компроміс у розв'язанні конфлікту на Донбасі, але не за всяку ціну. Про це на прес-конференції заявила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає кореспондент ASN.

«Абсолютна більшість українців - 70% вважає, що компроміс в питанні розв'язання конфлікту на Донбасі потрібен. Якщо ж ми запитуємо: чи готові люди йти на компроміс за всяку ціну, то відповіді тут різні. Тільки 18% українців готові до компромісу за всяку ціну для встановлення миру. Це дуже важливий результат, адже не всі громадяни готові до миру за всяку ціну», - заявила вона.

Абсолютна більшість українців вважає, що, наприклад, вибори на Донбасі можливі тільки за умови роззброєння Донбасу і тільки на умовах і на основі законів України. «Ще один важливий результат полягає в тому, що тільки 18% українців готові до розв'язання конфлікту на Донбасі силовим шляхом. Показово, що чим ближче до фронту, тим більше люди готові до мирних заходів. А чим далі від фронту, тим більше готові до війни і силових заходів. Це загальна тенденція по країні», - додала вона.

Найбільш дієвим для встановлення миру на Донбасі найчастіше громадяни називають тиск світової громадськості на Росію і відновлення нормальної життєдіяльності на окупованих територіях. «Це стабільні дві відповіді, які вже не перший рік у пріоритеті», - сказала вона.

Якщо порівнювати з минулим роком, то зменшилася кількість тих, хто вважає, що потрібно зупинити фінансування територій Донбасу. «В минулому році таких було 20%, а в цьому році стало 11%. Також зменшилася кількість тих, хто вважає, що визнання російської мови другою державною дасть мир. Таких залишилося тільки 5%. Так само тільки 5% вважають, що мир може принести федералізація України», - підкреслила експерт.

Дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте АСН в Google News