75% найбрудніших підприємств знаходяться в Донецькій, Запорізькій і Дніпропетровській областях

04.07.2017, 20:23

75% підприємств-забруднювачів знаходяться у трьох областях: Донецька, Запоріжжя та Дніпропетровська області. Перша трійка підприємств-забруднювачів за 2016 рік це: "Арсерол-Мітал", меткомбінат імені Ілліча та Бурштинська ТЕЦ. Про це на прес-конференції заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає кореспондент ASN. 

"У нас є топ-100 і топ-10 підприємств-найбільших забруднювачів. Вони здебільшого локалізовані у певних регіонах. Це не лише південь України. Такі підприємства є і на Івано-Франківщині, і у Львівській області, і під Києвом - неподалік тих елітних дач, де живе багато заможних киян. Ми підготували новий рейтинг за трьома категоріями: найбільші забруднювачі атмосферного повітря, найбільші забруднювачі води  і найбільші утворювачі відходів. У цьому рейтингу ми порівняли як змінилися показники за останні роки. А щодо відходів, то це не тільки тверде побутове сміття, а й с/г відходи, будівельні, радіоелектроніки і небезпечні відходи", - заявив він. 

Семерак наголосив, що в ТОП-100 увійшли в першу чергу підприємства-забруднювачі гірничо-металргійного комплексу та енергетики: "75% цих підприємств знаходяться у трьох областях: Донецька, Запоріжжя та Дніпропетровська області. Перша трійка підприємств-забруднювачів за 2016 рік це: "Арсерол-Мітал", меткомбінат імені Ілліча та Бурштинська ТЕЦ у Івано-Франківській області", - підкреслив він. 

При цьому він нагадав, що Україна взяла на себе  зобов’язання щодо зменшення  викидів в атмосферне повітря, скидів у воду і відповідно, переходу на більш чисту модель розвитку економіки.

"Ми підписали  Меморандум з державним банком,  залучивши міжнародні кошти,  і запропонували найбільшим підприємствам-забруднювачам  брати пільгові  кредити на екологічну модернізацію виробництв. Це європейський підхід ведення бізнесу. Деякі великі підприємства вже починають брати кредити, але поки що процес не став масовим. Все залежить від свідомості підприємців". 

Міністр екології та природних ресурсів наголосив також на важливості запровадження в Україні принципу "забруднювач платить": "Це європейський принцип, який передбачає створення загальнонаціональної системи моніторингу, яка фіксує шкідливі викиди в атмосферу. Відповідно той, хто  більше забруднює мусить платити більше". 

Читайте АСН в Google News