Гонконг слідом за Китаєм заборонить обіг слонової кістки, щоб зупинити криваву війну в Африці

28.06.2017, 16:31

У Гонконзі готується до затвердження епохальний законопроект, що забороняє торгівлю слоновою кісткою, повідомляє видання The Guardian. Сьогодні найбільший роздрібний ринок слонової кістки міститься саме в Гонконзі, на ньому представлений найбільший вибір виробів у світі. Більшість покупців приїжджає з Китаю, вони ж вивозять її до себе в країну контрабандою. На острові процвітає нелегальна торгівля, адже більше третини ліцензованих продавців так чи інакше беруть участь у контрабанді.

Закон накладає заборону на імпорт і експорт обробленої і необробленої слонової кістки, а також заборону на продаж матеріалу, видобутого до 1990 року. Всіх необхідних заходів має бути вжито до 2021 року.

Зовсім недавно в Китаї вже прийняли подібний закон, обидва акти є важливим кроком у боротьбі з браконьєрством. Дуже важливо, щоб законодавчі рішення цієї проблеми були прийняті одночасно, адже відкритий гонконгський ринок може провокувати нелегальну торгівлю в Китаї. Вважається, що саме попит на слонову кістку в азіатських країнах є причиною різкого зростання браконьєрського полювання на слонів в останні десять років. Всі фабрики слонової кістки в Китаї офіційно закрилися до 31 березня 2017 року, ринки збуту закриються до кінця цього року.

На засіданні законодавчого ради Гонконгу виступив Ерік Марарв, доглядач національного парку Гарамба в Конго. Він висловився на захист закону, підкресливши, що видобуток слонової кістки обходиться людству дуже дорого, адже на території заповідника йде нескінченна війна з браконьєрами, в якій гинуть не тільки слони, а й їхні захисники.

«Річ у тім, що через цю торгівлю гинуть люди, руйнуються сім'ї. Протягом п'яти років загинуло щонайменше п'ятсот єгерів. Хіба ми можемо пожертвувати ними заради продажу пари тонн слонової кістки?» Активісти закликають законодавців збільшити міру покарання за злочини в сфері дикої природи до 10 років позбавлення волі.

Зараз у Гонконзі функціонують 72 магазини і 386 легально зареєстрованих продавців, які торгують слоновою кісткою. Всі вони отримали ліцензію до 1990 року, коли було накладено міжнародну заборону. Якщо закон приймуть, у них буде 5 років на те, щоб збути придбаний товар і припинити роботу.

Читайте АСН в Google News