Вилікувати рак як застуду? Британські вчені, можливо, знайшли простий метод боротьби з недугою

21.06.2017, 19:19

Ракові стовбурові клітини, які підживлюють ріст смертельних пухлин, можуть бути знищені після декількох застосувань антибіотиків і вітаміну С. Нова експериментальна стратегія в медицині була опублікована дослідниками з Університету Salford у Великій Британії.

Дослідники повідомили, що антибіотик доксициклін у поєднанні з дозами аскорбінової кислоти (вітамін С), в лабораторних умовах виявився напрочуд ефективним у боротьбі з раковими стовбуровими клітинами. Ці клітини є першопричиною виникнення раку. Результати досліду були оприлюднені в журналі Oncotarget. Вчені зазначили, що дію препаратів можна порівняти з боксерськими термінами - спочатку швидкий лівий удар, а потім вже правий крос.

Як зазначив один із співавторів роботи Майкл Лісанті, ракові клітини частково виживають після хіміотерапії, більш того, отримують резистентність до ліків. «Деякі види раку, які ми називаємо метаболічно гнучкими, здатні перемикатися між джерелами живлення. Тобто коли медикамент знижує кількість доступної поживної речовини, гнучкі ракові клітини можуть «прогодуватися» за рахунок альтернативного джерела», - зазначив дослідник.

Саме для боротьби з цим явищем і був розроблений новий метод, який не дозволяє раковим клітинам змінити джерело живлення. Вчені поступово нарощували дозу доксицикліну протягом 3 місяців. Таким чином, ракові клітини залишалися живими, але дуже ослабленими, після чого їх добивали наступним ударом.

Дослідники підкреслюють, що основне живлення для ракових клітин - глюкоза. Тому при надходженні вітаміну С клітинам просто нізвідки отримувати харчування, вони починають голодувати і вмирати. Разом з тим, вчені наполягають, що їхній експеримент не виходив за рамки лабораторного дослідження, метод не апробувався  ні на тваринах, ні на людях. Вчені також відзначають, що є ще 8 інших речовин, які можна використовувати разом з антибіотиком для проведення «другого удару». Зокрема, вони назвали берберин - натуральна сполука, присутня в багатьох рослинах.

Важливість подібних досліджень складно переоцінити, адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8,8 мільйона людей щороку гинуть від ракових захворювань. Найвища смертність традиційно відзначається у країнах з низьким і середнім доходом людей. Так у країнах Африки з 10 хворих на рак дітей виживають тільки 2, в Європі зворотна статистика.

Читайте АСН в Google News