План Маршалла для України затверджений Сеймом Литви і буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді, розповів колишній прем'єр Литви і нинішній депутат Сейму Андрюс Кубілюс.
«Також План Маршалла був підтриманий у Конгресі Європейської народної партії, позитивно оцінений план у Конгресі і Держдепі США. Зараз планується ще кілька зустрічей у Берліні, Брюсселі та Лондоні. Ми представимо План Маршалла для України на саміті Східного партнерства у листопаді», - сказав Кубілюс. «Крім 30 мільярдів євро (близько 3% бюджету ЄС), економіка України, щоб вибратися з боргової ями і вийти на економічне зростання, потребує 4-5 мільярдів доларів щорічних вливань. Міжнародна фінансова корпорація, ЄБРР, Світовий банк і Європейський інвестиційний банк можуть вкладати по 1 мільярду доларів на рік, щоб у сумі вийшло 4 млрд», - повідомив Андрюс Кубілюс.
План Маршалла - це програма допомоги Європі, зруйнованій після Другої світової війни, яку висунув у 1947 році Держсекретар США Джордж Маршалл. Метою реалізації плану було відновлення зруйнованої війною європейської економіки, усунення торговельних кордонів і модернізація промисловості. У здійсненні цього плану брали участь 17 країн Європи.