Під Верховною Радою проходить "Година смерті" з вимогою ухвалити закони з медичної реформи

06.06.2017, 12:59

Перед засіданням парламенту 6 червня під стінами Верховної Ради України відбулася акція протесту під назвою "Година смерті" з вимогою ухвалити закони з медреформи, передає кореспондент ASN. На площі перед Радою під білими простирадлами лежали люди, які символізують той сумний факт, що в Україні щогодини від різних хвороб помирають 67 осіб.

Учасники акції вимагають поточного тижня прийняти за основу законопроекти, доопрацьовані на Раді реформ. Нагадаємо, що перший віце-прем'єр Степан Кубів, виступаючи на погоджувальній раді, закликав нардепів ухвалити закони до кінця червня.

"Найважливішим питанням уряду, народу і, сподіваюся, депутатів, стане розгляд питань щодо медичної реформи цього тижня. Це стратегічно важливо, бо йдеться про життя людей. Не можна далі відкладати реформу... Всі законопроекти мають бути ухвалені до кінця червня", - заявив він. У свою чергу, представник президента в парламенті Ірина Луценко нагадала, що запропонована реформа Кабінетом міністрів потребувала дуже серйозного доопрацювання.

"Тому БПП була заснована робоча група, яка дала можливість дуже серйозно опрацювати ті закони, які були запропоновані Кабінетом міністрів. На раді реформ президенти України висловив низку зауважень, які вже враховані в цих законопроектах. Зокрема, це стосується розділу функції розподілу державних коштів і контролю за їх використанням, що не було передбачено реформою, запропонованою урядом. Також передбачено забезпечення 100% доступу всіх без винятку громадян, насамперед хронічно і важко хворих, до гарантованого пакету медпослуг, який гарантує держава. Також президент ініціював розробку законопроекту про нові правила надання медичної допомоги на селі з використанням сучасних технологій. Для поліпшення ситуації він пропонує на законодавчому рівні поліпшити забезпечення лікувально-акушерських пунктів обладнанням для діагностики стану пацієнта і надання кваліфікаційної консультації та лікарської допомоги, це так звана "телемедицина", - сказала вона.

З її слів, президент вітає ініціативи про проведення інвентаризації медичного обладнання, проведення ретельної калькуляції медичних послуг. "Сільські амбулаторії, фельдшерські пункти та інше обладнання має бути інвентаризовано, підраховано, село має бути підтримано і мати рівні умови при виконанні цієї реформи", - додала Луценко.

 

Читайте АСН в Google News