Україна, де зростання ВВП менше 5%, нездатна ефективно боротися з бідністю. Про це під час прес-конференції 30 травня заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, передає кореспондент ASN.
«Ми покажемо в кращому випадку 2% зростання економіки... А світовий досвід показує, що країна, яка росте менше 5%, нездатна ефективно боротися з бідністю», - заявив він.
Експерт зазначив, що боргові зобов'язання України істотно збільшаться в 2018-2019 роках, коли нам потрібно буде виплатити більше $10 млрд, а в 2020 і 2021 роках ці зобов'язання збільшаться ще більше. Вже на сьогодні Україна віддає 5% від ВВП на обслуговування зовнішнього боргу. Якщо порівнювати, то та ж Франція витрачає на це не більше 2%.
З огляду на те, що зовнішні інвестиції не заходять в Україну, єдиним джерелом для обслуговуючи боргу знову стануть кошти міжнародних кредиторів. Саме тому в прогнозах МВФ є деякі побоювання щодо економічної ситуації в Україні після 2017 року.
Водночас, за оцінками експерта, крайньої необхідності в плані отримання грошей від МВФ в поточному році для України немає. «Цього року нам треба виплатити $2,6 млрд за боргами, цей процес погашення вже почався. Так, є деякі ризики через судові позови, зокрема, позов у Стокгольмі щодо газового контракту в $3 млрд, але в цілому критичної ситуації в зв'язку з необхідністю отримання наступного кредиту МВФ немає», - підкреслив він.
На думку Устенка, єдиним виходом для України є «перезапуск економічного розвитку, але з цим у нас погано».