Перевізники Києва розповіли, чому підвищення "мінімалки до 3200 грн" позначиться на гаманцях пасажирів

29.03.2017, 17:33

Зростання тарифів - результат ринку. Так заявляють столичні перевізники, попереджаючи про майбутнє підвищення тарифу на проїзд у Києві.

"Тема вартості транспорту - актуальна не тільки в Києві, а по всій Україні. Всі розуміють ситуацію, яка склалася в країні. Є низка об'єктивних причин для підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті... Сьогодні саме ринок диктує необхідність підвищення тарифів на перевезення", - заявив голова київського відділення Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Дмитро Лось, передає кореспондент ASN.

Він нагадав, що ще у 2009 році на всі автобуси загального користування на міжобласних маршрутах "тарифи були відпущені у вільне плавання".

З моменту цього наказу "життя пасажирських перевізників полегшилося, бо до цього тарифи регулювалися і затверджувалася Мінтрансзв'язку".

Після цього вже у 2015 році - знову були внесені зміни до постанови, якою передбачено, що тарифи для всіх приміських маршрутів "також відпустили у вільне плавання".

"Зараз тарифи регулюються тільки для міських перевізників... На сьогодні тарифи на перевезення пасажирів у Києві визначає міська адміністрація. Що ж стосується підвищення тарифів сьогодні, то тут дві сторони медалі: муніципальні перевізники, "Укрпастранс", який дотується з бюджету на 50%, а також приватні перевізники, які живуть самі по собі", - пояснив він.

Лось зазначив, що "вище керівництво нашої країни говорить про підвищення мінімальної зарплати, але це не так. Удвічі зросли податки. Щоб нарахувати 3200 грн одному працівникові на підприємстві комерційного транспорту, потрібно заплатити 1350 грн податків. Тобто все це навантаження лягає на плечі перевізника. Друге - ростуть ціни на витратні матеріали, транспорт треба обслуговувати. У нас так склалася ситуація, що до 30% наземного транспорту сьогодні укомплектовано. За останні роки вартість витратних матеріалів зросла в кілька разів. І це друга об'єктивна причина підвищення тарифів на проїзд. Третя причина - це зростання цін на бензин і дизпальне, а також зростання ціни на електроенергію. Все це виросло в 2-3 рази, а то і більше... Не варто також забувати прив'язки до курсу долара, який впливає на все... Тому все це є підставою для підвищення тарифів. Зростання вартості проїзду - не примха перевізника, а об'єктивна необхідність", - підкреслив він.

Читайте АСН в Google News