Українці стали частіше помирати від інсультів через стрес та війну — кардіолог

04.11.2016, 14:39

Українці стали більш схильними до  захворюваності на серцево-судинні хвороби,  кількість смертей від інсультів збільшилися на 17%, в порівнянні з 2010 роком.

Про це під час круглого столу на тему: «Збереження здоров'я під час кризи і війни» заявила  Лариса Конопляник, кафедра кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, переда є кореспондент ASN.

“У Києві смертність залишається на такому ж рівні, у порівнянні з 2010 роком, проте збільшується народжуваність. Що стосується Луганської та Донецької областей, у них зменшується народжуваність, проте збільшується смертність. Крим та Севастополь — ми на сьогодні оцінити не можемо. Таким чином,природний приріст у Києві — позитивний, Донецька та Луганська області — ще в 2010 році у них був негативний 7-9%, на сьогодні — це на 12-13% зменшується населення цих регіонів”, - пояснила експерт.

Щодо середньої тривалості життя — по Україні це 71,5 ріку, найбільша тривалість у жителів Києва — 82,8 року.

“ Що стосується Донецької та Луганської, то з 2005 по 2010 було збільшення тривалості життя, то в 2015 — зменшення і складає 68,8 — 67,3 років”,- сказала експерт.

За її словами, чинниками смертності є інфаркт міокарда — збільшення кількості випадків з 2010 року на 9%.

“ Але найбільше — це інсульти, які збільшилися на 17%, в порівнянні з 2010 роком”, - уточнила експерт.

За її словами, найбільше постраждали від цього прифронтові регіони, які живуть в більшому стресі — Сумська та Дніпропетровська області. “Дніпропетровська та Сумська області — до 9% збільшення захворюваності на серцево-судинні хвороби...  Чернігівська, Хмельницька, Миколаївська, Житомирська — до 20% збільшилась поширюваність на серцево-судинні хвороби за 5 років ”, - додала вона.

“Питома вага серцево-судинної смертності в структурі загальної смертності України — якщо в 1995 році це було 56,8%, то в 2015 році — це вже 68%”, - додала також експерт.

Присутній на заході доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри дитячої, соціальної та судової психіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Анатолій Чуприков  розповів, що ситуація  на Донбасі, звичайно,  впливає на дітей, утому числі.  «І тому ми в своїй практиці стикаємося з неврозами», - зазначив він  та наголосив на необхідності боротьби на запобігання таким випадкам, щоб уникнути як наслідок у подальшому схильності до куріння, алкоголю та насильства.

 

Читайте АСН в Google News