У Німеччині випадково розробили ліки від постковидного синдрому

04.07.2022, 11:57

Українці вже давно сміються із ситуації, що виникла зі світовою пандемією коронавірусу в Україні після 24 лютого, коли фашистська росія віроломно напала на Україну. Як кажуть - все пізнається в порівнянні, так і в цьому випадку: війна, що розпочалася, жахи окупації, смерті від рук російських нацистів, вбивць, ґвалтівників і мародерів затьмарили всі старі проблеми, пов'язані з ковидними карантинними обмеженнями. Але це не означає, що пандемія у світовому масштабі закінчилася.

DW пише, що німецький стартап випадково розробив ліки від постковидного синдрому

Постковидний синдром, або як його ще називають "мозковий туман" - це хворобливий стан, при якому у пацієнтів виникають проблеми пов'язані з підвищеною втомою, слабкістю, а також з концентрацією уваги, труднощі з підбором слів, забудькуватість та інші неприємні симптоми. Точний діагноз поставити важко, але лікарі помітили: такий стан нерідко виникає у перехворіли на COVID-19 - як у літніх, так і у молодих людей. Вона може пройти сама, але на це потрібно від кількох місяців до року. Щоб з'ясувати, наскільки небезпечним є "затяжний ковід", мозок пацієнтів обстежується, наприклад, за допомогою МРТ.
А кілька років тому німецький стартап Berlin Cures розробив препарат BC 007 для лікування тяжких серцевих захворювань. Нині він на другій стадії дослідження. Під час лікування одного із пацієнтів виник несподіваний ефект. "У нашого першого пацієнта була глаукома та постковидний синдром, а потім у нас було ще три пацієнти з тривалим постковидним синдромом. У всіх пацієнтів після лікування новим препаратом покращилася розумова здатність та концентрація уваги", - каже лікар Беттіна Хохбергер.

Наразі планується велике міжнародне дослідження – з метою прискорити схвалення нових ліків для лікування постковидного синдрому. Є надія, що "мозковий туман" одного разу розсіється.

Читайте АСН в Google News