Human Rights Watch опублікувала доповідь про побиття та насильство в таборі для мігрантів у білоруських Брузгах

09.06.2022, 15:31

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала доповідь про жорстоке поводження з мігрантами у таборі у білоруських Брузгах, передає "Медіазона".

Як йдеться у доповіді, у березні-травні 2022 року правозахисники провели інтерв'ю з сімома мігрантами в Білорусі та двома у Західній Європі. Це були вихідці з Ємену, Іраку та Ірану, усі семеро – чоловіки.

Міграційна криза розпочалася влітку 2021 року на кордоні Білорусі з Литвою, Латвією та Польщею. Мігранти, здебільшого з країн Близького Сходу, з'являлися на кордоні у супроводі білоруських силовиків і намагалися проникнути на територію різних країн ЄС. Сотням мігрантів це вдалося зробити.

Влада ЄС вважає, що до перекидання мігрантів прямо причетні білоруські силовики і родичі Лукашенка, і називають те, що відбувається частиною "гібридної війни", яку Білорусь веде з ЄС. Влада Білорусі ці звинувачення відкидає.

 

23-річний курд з Іраку розповів правозахисникам, що мігранти на складі у Брузгах, де їх розмістили білоруські силовики, спали на дерев'яних піддонах, у приміщенні було холодно та не було електрики. Безкоштовно в таборі покладався лише один прийом їжі на день – печиво. "Люди та адвокат, які там утримувалися, також повідомили, що прикордонники і поліція ґвалтували і піддавали сексуальним домаганням жінок і дівчаток", – стверджується в доповіді.

Троє людей розповіли правозахисникам Human Rights Watch про побої, згвалтування, вимагання, жорстоке поводження та напади службових собак у прикордонній зоні та в Брузгах.

Один з тих, хто побував у таборі, розповів: "Вони зверталися з нами, як з лайном. Ми отримували їжу один раз на день, і це було печиво. Решту їжі доводилося купувати за ціною, що втричі перевищує ринкову, і нам доводилося платити 20 доларів за зарядку телефонів і 40 доларів за зарядку акумуляторів. Якби у тебе не було грошей, ти не зміг би там вижити".

За словами одного з мігрантів, приймати душ дозволялося лише раз на тиждень: у суботу – жінкам, у неділю – чоловікам, у великому імпровізованому наметі за межами складського приміщення. Чоловік залишався у Брузгах з 18 листопада 2021 року до 18 березня 2022 року.

Польська активістка Оля Храновська описала випадок сексуального насильства в Брузгах, якого зазнала одна з її підзахисних, якій вдалося вибратися до Польщі. За її словами, 35-річну жінку з Іраку та її 16-річну доньку білоруські прикордонники відвели до підвалу, де до дівчини почали чіплятися. Мати врятувала дочку, але двоє прикордонників зґвалтували її: це був вагінальний та анальний секс з примусу.

З 8 листопада 2021 року на білорусько-польському кордоні на околицях прикордонного переходу "Брузги-Кузня" в таборі, який розбила білоруська влада, знаходилися тисячі мігрантів, що направляють до Європи через Мінськ. Після численних спроб прориву кордону з Польщею та Литвою їх поселили у логістичному центрі у приміщенні складу.

22 березня білоруська влада повідомила про закриття центру і розміщення мігрантів, що залишилися, в готелях і санаторіях на час, поки вони чекатимуть евакуаційних рейсів.

Читайте АСН в Google News