Народні прикмети на 19 січня: що не можна робити на Водохреще

19.01.2022, 07:30

19 січня православні відзначають велике світле свято – Хрещення Господнє. За традицією віруючі вирушають до купелів, щоб поринути і очиститися від гріховної скверни у святій воді. Але потрібно пам'ятати про низку обмежень, пов'язаних у цей день саме з водою.

Так, у жодному разі не можна набирати святу воду у великих обсягах – у каністри, безліч пляшок та відер (якщо, звичайно, вона не призначається для великої кількості людей). Все, що перевищує людські потреби, сприймається цього дня як гріх.

Не слід 19 січня використати святу воду для побутових потреб. Тому миття підлог, витирання пилу, прання та ін. потрібно перенести на другий день. Дозволено лише купання та невідкладні домашні справи, пов'язані з посудом.

Не можна топтати свіжий сніг та кидати на нього брудні речі (наприклад, вихлопувати на ньому килим). Наші пращури були впевнені в тому, що такі маніпуляції можуть призвести до хвороб у майбутньому.

Наступна заборона теж пов'язана з рідиною, але не з водою, а зі сльозами. Цього дня не варто їх лити ні з якого приводу - навіть із радісного. Вважається, що той, хто не послухається цієї поради, може зіткнутися зі справжніми прикростями, які не відступлять протягом усього року.

Як і будь-яке інше церковне свято, на Хрещення не можна сваритися і лаятись. Але окрема заборона стосується грубості щодо літніх людей. Їх, безумовно, не можна ображати і будь-якого іншого дня. Проте наслідки образ, завданих людям похилого віку 19 січня, виявляться по-справжньому фатальними для кривдника.

А які погодні прикмети існували у народі на Хрещення, а також прогноз сучасних синоптиків читайте ТУТ.

Читайте АСН в Google News