Протести у Казахстані. Влада заявила про початок антитерористичної операції у старій столиці

06.01.2022, 05:00

В Алмати розпочато антитерористичну спецоперацію з метою встановлення порядку в місті, передає кореспондент МІА «Казінформ» з посиланням на інформаційний центр комендатури міста.

В інфоцентрі комендатури повідомили, що радикально налаштовані прихильники заворушень завдали величезних збитків місту, чинили опір законним діям правоохоронних органів щодо наведення порядку та забезпечення безпеки.

«Екстремісти здійснюють мародерські дії, завдаючи шкоди бізнесу. Більше того, ставлять під загрозу життю та здоров'ю мирних городян, перешкоджаючи роботі медичних працівників та завдаючи шкоди поліклінікам та лікарням. Висока організованість бандитів, що бешкетують в Алмати, свідчить про серйозну підготовку за кордоном. Їхній напад на Казахстан є актом агресії, спробою підриву цілісності держави. З метою забезпечення миру та стабільності глава держави Касим-Жомарт Токаєв звернувся до партнерів із ОДКБ за допомогою. Цей захід необхідний для захисту держави від зовнішньої загрози. У місті розпочато антитерористичну спецоперацію з метою встановлення порядку в місті. Водночас ми зможемо припинити акти тероризму та бандитизму, які ставлять під загрозу наше благополуччя та майбутнє», - повідомили в інфоцентрі.


Комендатура Алмати закликала мешканців зберігати спокій та сприяти правоохоронним органам у наведенні конституційного порядку та встановленні громадської безпеки.

Раніше повідомлялося, що внаслідок масових заворушень у місті, до лікувальних закладів звернулися 190 осіб, із них за швидкою допомогою 150 та 40 за самозверненням.

Раніше на всій території Казахстану було введено режим надзвичайного стану.

Водії транспортних засобів у місті Жанаозен у Мангістауській області 2 січня масово вийшли на вулиці із закликом знизити ціни на пальне. За короткий час акції на підтримку протестувальників, проведені у містах Актау, Атирау, Актобе та Орал у західній частині Казахстану, де розташовані основні запаси нафти та природного газу, у другій половині дня охопили й інші частини країни.

Спеціальна урядова комісія під головуванням заступника прем'єр-міністра Казахстану Єралі Тугжанова оголосила зниження ціни на скраплений газ до 50 тенге (0,11 долара) за літр.

Всупереч цим ініціативам, у ході акцій демонстранти почали скандувати гасла про відставку чинного уряду і зажадали поліпшення соціально-економічного становища жителів країни.

Президент Токаєв ухвалив відставку уряду на чолі з прем'єр-міністром Аскаром Маміним, поклавши на нього відповідальність за протести проти підвищення цін на скраплений газ у країні.

Читайте АСН в Google News