Заглушка в пістолеті. Страшні трагедії на зйомках фільмів

22.10.2021, 16:40

Трагедія трапилася на знімальному майданчику фільму «Rust» ( «Раст»). Американський актор Алек Болдуін став мимовільною причиною смерті оператора картини, 42-річної уродженки СРСР Галини Хатчинс, і серйозного поранення Джоеля Соуси (Joel Souza), режисера стрічки. За інформацією поліції, Болдуін вистрілив з вогнепальної зброї, яке мало бути заряджена холостими патронами, але там були бойові. Самого актора поліцейські опитали і відпустили. Зйомки вестерну, в якому Болдуін грає головну роль і є одним з продюсерів, відклали на невизначений термін.

Подібні інциденти на знімальних майданчиках усього світу зрідка трапляються - не тільки з вогнепальною зброєю, в якому через непорозуміння виявляються бойові патрони, а й з масивної технікою або установками для спецефектів. Розповідаємо про найбільш гучних випадках.

«Ноїв ковчег», 1928

Масштабний епік, знятий на заході епохи німого кіно, вимагав не менш масштабних спецефектів. Для сцени потопу була заготовлена ​​величезна, на 2,5 млн літрів, ємність з водою. Але щось пішло не так, ємність перекинулася завчасно, коли ні масовка, ні актори не були до цього готові. Троє статистів потонули відразу, ще одному довелося ампутувати ногу, а ще кілька серйозно постраждали. За деякими даними, на майданчик було викликано 35 карет швидкої допомоги. У цій сцені міг постраждати актор Джон Уейн, який потім став зіркою вестернів і одним з найбільш затребуваних артистів свого часу. Трагедія спричинила появу правил безпечної поведінки на знімальних майданчиках, які застосовуються і сьогодні (зі змінами, звичайно).

«Сутінкова зона», 1983

Це перший повнометражний фільм на основі популярного в 1960-х роках однойменного серіалу. Картина складається з декількох містичних історій, режисерами яких були, наприклад, Джо Данте і Стівен Спілберг (він був ще й одним з продюсерів). Трагедія трапилася під час зйомки сцени, в якій герой (актор Вік Морроу) з двома дітьми (7-річна My-Ca Дінь Ле та 6-річний Рене Шин-Йі Чен) тікають від американського вертольота, намагаючись врятуватися в покинутій в'єтнамської селі. Через спрацювала піротехніки вертоліт втратив управління і впав на акторів, двом з них лопаті відрубали голови. Творці фільму (і Спілберг теж) пізніше постали перед судом, але всі звинувачення проти них були зняті. Претензії родичів загиблих були врегульовані в позасудовому порядку. Ну а кінокомпаніям довелося переглянути правила безпеки при зйомці дітей в небезпечних сценах.

«Викрасти за 60 секунд-2», 1989

Цей фільм так і не був знятий. Режисер і актор Генрі Блайт Халіцький в 1974 році прославився, знявши «Викрасти за 60 секунд» - екшн-фільм з великою кількістю культових автомобілів, аваріями і погонями, який при скромному бюджеті (він оцінюється в $ 150 тис.) Заробив в прокаті $ 40 млн. після цього успіху Халіцький відійшов від кіно, займався створенням власної «Звалища» - колекції антикварних раритетів і машин. Лише в кінці 1980-х він вирішив перезняти свою картину з використанням нових можливостей - і загинув під час сцени, в якій величезна вантажівка врізається в 50-метрову водонапірну вежу. Фільм так і не був закінчений. Після смерті Халіцький його дружина продала права на цей сюжет продюсеру Джері Брукхаймеру, який випустив у 2000 році ремейк оригінальної історії з Ніколасом Кейджем і Анджеліною Джолі.

«Ворон», 1994

Це найвідоміший випадок неправильного поводження з вогнепальною зброєю на зйомках. Одного з головних героїв «Ворона» грав Брендон Лі, син легендарного Брюса Лі. За сюжетом партнер по сцені, актор Майкл Масси, повинен був вистрілити в Лі холостими патронами, але через недогляд в стовбурі залишилася спеціальна заглушка, яка спрацювала не гірше кулі: вона пробила живіт і застрягла в хребті. Брендон Лі помер через кілька годин. Ходили чутки, що творці фільму залишили цю сцену в фінальному монтажі, але це не так: її перезняли за участю дублера (ним став Чад Стахельскі, режисер «Джона УІКа»), як і кілька залишилися, а плівку з моментом поранення Лі знищили. Майкла Масси, для якого це була одна з перших ролей в кіно, в смерті Лі не звинувачували, але він після цієї трагедії мало з'являвся на екрані.

Читайте АСН в Google News