7 вересня: Тит листопадники. Як провести день щоб в кишенях завжди дзвеніли монети

07.09.2021, 08:45

7 числа церква вшановує пам'ять святого Тита, який був учнем Святого Павла. Відомо, що народжений в сім'ї язичників на острові Крит, він в 49 році супроводжував Павла і Варнаву в Єрусалимський собор, там же проповідував християнство і звертав місцевих до віри. Апостолом Тит так і не став. Він помер єпископом.

Так само в цей день вшановують пам'ять апостола Варфоломія - одного з дванадцяти апостолів Ісуса Христа, згаданих в Новому Завіті. Варфоломій - один з перших учнів Христа, покликаний четвертим слідом за Андрієм, Петром і Філіпом. Він був родичем або близьким другом апостола Пилипа, оскільки саме Філіп навів Варфоломія до Ісуса, і в списках апостолів вони згадуються поруч.

Як і будь-який християнське свято, цей день - складне переплетення народних традицій і християнської обрядовості. Церква прагнула прикріпити народні звичаї до певних днях християнського календаря - церковним святам, дням пам'яті святих.

Так вийшло і з цим днем. Саме в цей час розпочиналася пора бабиного літа, дерева потроху починали міняти свій колір і скидати листя до зими. Звідси і пішла інша, народна назва сьогоднішнього дня - Тита листопадники.

Залежно від регіону України цей день відомий і під іншими назвами: «Тит», «Тит Грибник» (як правило в тих регіонах, де починався грибний сезон), «Тит і Варфоломій», «Гріборост», «Замолоткі» (в деяких регіонах в ніч з 7 на 8 вересня було прийнято добувати "новий вогонь" і починалася молотьба вирощеного врожаю).

Там, де це дозволяли лісу селяни починали заздалегідь запасатися грибами, які були важливим продуктом на столі під час довгих православних постів.

Вважалося, що міцне здоров'я і грошовий достаток в цей день дарують грибні страви: супи, смажені гриби зі сметаною, пироги.

Заборони на 7 вересня:

Починати будівництво нового будинку, ремонт. Інакше справи можуть «валитися з рук»;
Перераховувати гроші - в іншому випадку є ризик залишитися з порожніми кишенями;
Сваритися, конфліктувати, ревнувати, з'ясовувати стосунки;
Розповідати про свої недуги;
Пускати дітей на прогулянку в ліс;
Позичати гроші і хліб.
Прикмети на 7 вересня:

Дощ після обіду - до зливи на наступний день;
Рано вранці був дощ - чекай гарну погоду.
Вродило багато грибів - буде затяжна зима.
Почув тріск дерев - буде суха погода.
Ворони почали каркати уривчасто й хрипко - гряде злива.

Читайте АСН в Google News