Підлітки зможуть самостійно відвідувати лікарів і тримати діагноз у таємниці - МОЗ

21.11.2018, 16:59

МОЗ України пропонує підліткам дозволити самостійно вибирати лікаря і зберігати в таємниці від батьків свої діагнози. Про це йдеться в проекті закону, який підготувало відомство. Чому хочуть підліткам дозволити відвідувати лікаря без мами і не говорити про стан свого здоров'я батькам? І як буде відбуватися медичне обслуговування дітей з 10 до 18 років?

У МОЗ наголошують: на законодавчому рівні у дітей пубертатного періоду багато прав. Наприклад, вони можуть звертатися до суду з 14 років і працювати з 16 років, нести кримінальну та адміністративну відповідальність. Але що стосується сфери охорони здоров'я, підлітки не можуть реалізувати повністю своє прав на медобслуговування. Тому чиновники пропонують ввести термін «підліток» і чітко прописати медичні права і обов'язки дітей з 10 до 18 років.

Так у разі ухвалення закону, підліток з 14 років зможе сам вибирати лікаря і підписувати з ним декларацію. Він також зможе самостійно звертатися за допомогою в приватні клініки. Після 16 років лікарю заборонено оголошувати батькам діагноз дитини, тільки за згодою останньої. Лікарі при цьому зобов'язані повністю ознайомити підлітка з хворобою і різними схемами лікування. Автори законопроекту хочуть домогтися більшої довіри підлітків до лікарів. Адже вони не звертаються за медичною допомогою, тому що бояться осуду батьків після розголошення діагнозу і можливого подальшого покарання.

Читайте АСН в Google News