Якщо не хочеться пити воду: медики попередили про небезпечну ознаку

06.11.2021, 15:00

Воду необхідно пити навіть якщо людина не відчуває почуття спраги, стверджують вчені. Вони підкреслюють важливість пиття саме чистої води, а не інших рідин у вигляді соків, чаїв, бульйонів тощо. Експерти висловилися  про те, чому деяким людям не хочеться пити воду: за їхніми словами, це може бути симптомом порушень, що відбуваються в організмі.

Небажання пити воду говорить про можливі порушення в організмі, заявили дослідники. За їхніми словами, людський організм фізіологічно може потребувати чистої питної води, але ця необхідність не завжди відчувається. Зокрема, небажання пити воду може вказувати на пригнічення ниркової функції, або на порушення передачі і сприйняття імпульсів у нервових клітинах.

Вчені нагадали, що організм щодня витрачає різними способами до 2,5 л води - це не в умовах спеки, а при цілком комфортній температурі і вологості повітря. У спекотному середовищі, а також при посиленні фізичної активності тіло втрачає рідину ще більш інтенсивно. Тому організму фізично потрібна волога - для поповнення водного балансу. Нестача води в організмі сприяє появі каменів у нирках, збою метаболізму і набору зайвої ваги, згущенню крові, головним болям, зморшкам на обличчі.

Тотальна відсутність почуття спраги і небажання пити воду повинні насторожувати, відзначають фахівці. Також це має стати приводом відвідати медустанову, обстежитися у нефролога, невропатолога.

Читайте АСН в Google News