Коли діти виросли: що таке «синдром спорожнілого гнізда» і як із ним впоратися

22.10.2018, 15:05

Синдром спорожнілого гнізда - це не психічний розлад і не клінічний діагноз. Швидше, це термін, використовуваний для опису відчуття глибокої печалі, туги і самотності, які долають батьками, коли їх діти виросли і покинули рідну домівку. Звичайно, не всі батьки схильні до синдрому спорожнілого гнізда в повній мірі, але все ж варто знати, до чого слід бути готовими.

● Як це - відчувати синдром спорожнілого гнізда?
Він частіше зустрічається у матерів, чия основна відповідальність - це турбота про своїх дітей. Синдром може посилюватися іншими життєвими подіями, що відбуваються одночасно: вихід на пенсію, менопауза або розлучення. Батько, чиє життя обертається навколо життя його сина, безперечно буде відчувати негативні емоції, коли дитина вилітає з гнізда і більше не знаходиться під його прямим керівництвом і наглядом. Знову ж таки, рівень відчутних печалі і туги варіюється. Чим сильніше батько залучений в життя і діяльність своєї дитини, забувши про себе, тим більша ймовірність виникнення емоційних потрясінь, страждань і горя.

● Як уникнути синдрому спорожнілого гнізда?
Чарівного рецепта в природі не існує. Проте є способи запобігти цьому стану. Деякі ключові моменти включають в себе підготовку вашої дитини до «вильоту» з гнізда, її підтримка, наявність власних інтересів і потреб, а також інвестиції в свій шлюб або відносини.

1. Допоможіть дитині підготуватися до «вильоту» з гнізда
Що таке «синдром спорожнілого гнізда» і як з ним впоратися
Для багатьох батьків, які відчувають цей синдром, почуття туги часто пов'язано з думками, що їхня дитина ще не готова вийти в світ. Значить підготуйте її заздалегідь. Чи вміє вона готувати собі їжу? Чи справляється з домашньою технікою? Чи є у неї все необхідне для проживання в новому житлі? Допоможіть їй підготуватися до від'їзду, навчивши основним життєвим навичкам, які знадобляться, щоб вижити і стати успішним.

2. Заспокойте себе і свою дитину
У вашої дорослої дитини теж може бути стрес у зв'язку зі змінами в житті. У неї тепер є новий будинок (квартира, гуртожиток). Нехай дитина знає, що двері рідної домівки завжди для неї відкриті. Ви як і раніше одна сім'я, навіть якщо перебуваєте на відстані один від одного. Ви завжди будете її захистом і опорою. Обов'язково говоріть дитині про свою безумовну любов і підтримку. Це основа, яка забезпечує близькі і здорові відносини. До речі, це не означає, що ви повинні бути «гаманцем» для своїх дорослих дітей.

3. У вас повинні бути інтереси і діяльність крім ваших дітей
Що таке «синдром спорожнілого гнізда» і як з ним впоратися
Щоб не відчути порожнечу в житті, коли ваша дитина залишає будинок, знайдіть час для своїх захоплень та інтересів, які виходять за межі сім'ї і дітей. Нам всім необхідно займатися тим, що нам цікаво. Справа не в тому, що ми егоїстичні - це дійсно корисно і повертає вас до повноцінного життя. Не забувайте про себе як про самостійну особистості, повністю занурившись в турботи про своїх близьких.

4. Не забувайте про свій шлюб (відносини)
Поки ваша дитина все ще вдома, почніть зміцнювати свій взаємозв'язок із чоловіком або партнером. Взаємодійте один із одним щодня, ведучи розмови, що не обертаються виключно навколо дітей. Знайдіть інтереси і хобі, цікаві і захоплюючі для вас обох. Коли дитина виросте і поїде від вас, ви залишитеся разом у порожньому будинку. Ця тиша може бути приголомшливою, якщо ви не знаєте, як жити тільки удвох один із одним. Источник.

Читайте АСН в Google News