Не лікують застуду: 5 народних засобів, які все одно не приносять користі при застуді

17.10.2018, 11:58

Лікарі попереджають, що не всі лікарські засоби такі хороші, як ми звикли про це думати: антибіотики марні при боротьбі з грипом або застудою; суворі дієти в холодну пору року підвищують шанс підхопити інфекцію. Чому не всі народні кошти ефективні, і чим краще їх замінити, щоб скоріше видужати? На жаль, ось 5 засобів при лікуванні застуди, від яких пора відмовитися і не обманювати себе

1. Апельсини і лимони
Самі по собі ці фрукти дуже гарні для підтримки імунітету та профілактики ГРВІ. Заковика в тому, що якщо ви захворіли, цитрусові мало допоможуть в одужанні. Це алергенний продукт, який заборонений людям, що страждають хворобами шлунка і кишечника, нефритом і холециститом. А при гострому запаленні лимон здатний навіть посилити його. Ось чому зміцнювати сили організму краще іншими засобами, наприклад, відварами калини і шипшини, в яких в 18 разів більше вітаміну C, ніж в тих же цитрусових. Також підходять ківі, зелені коктейлі і варення з чорної смородини, в яких в 2,5 раз більше корисних мікроелементів. Пам'ятайте про це, коли за звичкою вирішите лікувати себе ударною дозою лимонів.

2. Часник
Ця рослина неймовірно корисна, але досліджуючи її вплив на вірусні інфекції, вчені прийшли до того, що вона не особливо ефективна. Так, часник зміцнює сили, допомагає імунітету, але, поїдаючи його, люди не одужують швидше. Чи є альтернативи? Виявилося, є. Кварцетин - потужний антиоксидант, який не тільки бореться з раковими клітинами, але і володіє вираженою противірусною і протизапальною властивістю. У великих кількостях він міститься в гречці, чаї, яблуках і томатах, броколі, лохині та червоній цибулі. До речі, крім боротьби з вірусами, він і бактерії вбиває на раз. Люди, які дотримуються дієти, насиченої кварцетином, видужували в два рази швидше.

3. Горілка з перцем і червоне вино
Хочете швидше встати на ноги? У народі радять випити на ніч чарку-другу, після яких усі симптоми повинні зникнути самі собою. На жаль, подібна байка - омана. Спиртові настоянки, горілка, підігріте вино - все це руйнує організм, згубно впливаючи на шлунок, печінку, мозок і імунну систему. Алкоголь блокує багато процесів у нашому тілі, викликає параліч шкірних судин (який ми сприймаємо як помилкове відчуття тепла), деформує клітини Т-лімфоцитів і робить людину сприйнятливою до інфекцій. Щодо користі випареного вина, все теж досить спірно. Пляшка пляшці ворожнечу, наскільки ви впевнені в тому, що купили якісний продукт, а не дешеву підробку?

4. Всі гострі спеції
Історії про те, що карі, гвоздика, червоний або чорний перець допоможуть швидко побороти недугу - теж міф. Не зрозумійте перекручено, вони дійсно корисні, ось тільки в хворобливому стані більше шкодять, ніж приносять користь, дратуючи і без того запалені тканини. Чим їх замінити? Наприклад, чаєм з імбиром, який багатий на вітаміни A, B, калієм, магнієм і цинком. Корицею, що має не тільки відмінний смак, але і добре справляється з вірусами, грибками і бактеріями. А якщо дуже хочеться чогось гостренького - зупиніться на перці чилі, який, незважаючи на гостроту, відмінно бореться з нежиттю і простудних ринітом.

5. Настоянка ехінацеї, корінь солодки та інші трави
Самі по собі ці лікарські засоби надають дуже незначний вплив на імунітет, діючи дуже вибірково і за накопичувальною системою. Ось чому встати на ноги за короткий термін не вийде, тільки якщо ви розраховуєте на перспективу (від двох місяців до півроку). Але не вішайте ніс. Є ефективні природні продукти, які ви знаєте - мед і бджолиний пилок. Мало того що вони містять в собі всі необхідні вітаміни, так ще й сприяють регенерації тканин, зміцненню нервової системи, шлунково-кишкового тракту, імунітету, надаючи потужний бактерицидну властивість при боротьбі зі стафілококами. Це натуральне зілля від всіх проблем, яке завжди повинно бути під рукою. Источник.

Читайте АСН в Google News