Які продукти небезпечно купувати в супермаркеті

24.08.2021, 18:15

Дослідники назвали 7 продуктів, які небезпечно купувати в супермаркеті. Виявляється, є ряд продуктів, які краще купувати на ринку або в перевірених місцях, - пише healthy style.

Зелений салат в упаковці
Вчені-бактеріологи попереджають: найнебезпечніший продукт в супермаркеті - порізаний і упакований зелений салат. Хоча на упаковці і написано, що він готовий до вживання, на ньому можуть жити шкідливі бактерії, що викликають кишкові захворювання. Вони потрапляють на салатні листя з грунту, і їх не можна знищити, адже салат не піддається термічній обробці. Щоб убезпечити себе, будь-яку куплену зелень потрібно ретельно мити.

Ковбаса
Всесвітня Організація Охорони здоров'я визнала ковбасу, бекон і інші вироби з переробленого м'яса продуктами, які провокують рак. Нітрити, що містяться в них, в кишечнику можуть перетворюватися в нітрозаміни - сильні канцерогени. Копченості до того ж можуть містити ще одну канцерогенну речовину - бензопірен. Краще купити шматок доброї яловичини, приготувати його самій і використовувати для закусок і сендвічів замість ковбаси.

Бутильований зелений чай
Недавнє дослідження підтвердило: напій в пляшках, який продається під виглядом зеленого чаю, не має з ним нічого спільного. Зелений чай славиться своїми антиоксидантними властивостями, а ось в 20 пляшках бутильованого «чаю» антиоксидантів стільки ж, скільки в 1 чашці справжнього. Цей напій складається в основному з води, а цукру в ньому більше, ніж в газованій воді. Краще самій заварити чай і взяти його з собою.

Продукти з фруктовими добавками
Круасани, булочки з ягідною начинкою і солодкі йогурти виглядають дуже апетитно. Але всередині - фруктові наповнювачі, зручні для виробництва і продажу. Завдяки консервантам, ароматизаторів і загусників вони не вбираються в тісто і не псуються. Але знайти в них справжні ягоди складно. Виробники таких начинок чесно описують свій продукт: «Вміст фруктів - 20-40%». Краще все-таки кинути жменю свіжих ягід в свої ранкові пластівці або кашу!

Майонез
Майонез складається з яєць, оцту, соняшникової олії і спецій. Але в покупному майонезі є ще й консерванти, барвники та стабілізатори. «Легкий» майонез містить менше жиру (наприклад, 35% замість 50%), але, щоб зберегти густоту і смак продукту, в нього додають крохмаль і цукор. Так що по калорійності він майже такий же, як і звичайний майонез. Цей соус корисним не назвеш, але якщо ви любите його - готуйте вдома.

Мелені спеції
Мелені спеції легко розбавити дешевшими добавками. Наприклад, замість кориці часто продають кассию, замість шафрану - сафлор (чорнобривці). Купуйте спеції в зернах і меліть їх самі. Краще купувати спеції без глутамату натрію - підсилювача смаку. Він нешкідливий, але при звиканні природний смак їжі починає здаватися прісним.

Хліб
Хліб з супермаркету печуть з борошна, яке відбілили за допомогою хімічних речовин (наприклад перекису бензоїлу, який використовують для вибухів в кіно). Таке борошно довго зберігається, в ньому не заводяться комахи, але і користі від ньому мало. У тісто для хліба додають і хлібопекарський поліпшувач, що містить ущільнювачі тіста, підсилювачі смаку, ПАР і т.д. Ці добавки поліпшують якість тіста і збільшують термін зберігання хліба. Але чи потрібні вони нашому організму? Купуйте хліб в невеликих пекарнях, де є можливість розпитати про деталі виробництва.

Читайте АСН в Google News