Фрази, які програмують вашу дитину на успіх у житті

30.06.2021, 10:00

Виховання дітей - за великим рахунком, я вважаю, наше основне завдання у цьому житті. І багато сказано і написано з цього приводу. Однак я завжди кажу батькам: не думайте, що дитина вам чимось зобов'язана. Дитина нам не зобов'язана абсолютно нічим!

Коли ми намагаємося йти на поводу у соціуму і не захищати свою дитину в будь-яких ситуаціях (в дитячому садку, в школітощо) - це наша стратегічна помилка. Ми реально повинні бути завжди поруч з дитиною, і вона повинна чітко розуміти, що ніхто в цьому житті не буде підтримувати, як свої мама і тато.

По-перше, для того щоб виховати людину, відповідальну за вас, ви повинні бути вкрай відповідальні самі. Тобто ваша поведінка має бути бездоганно. Бездоганна не щодо дитини, а щодо оточуючих людей. Ваша критика на адресу інших людей в присутності дитини має бути об'єктивною.

Ви повинні стримувати свої емоції, ви повинні реально при своїй дитині проявляти свої кращі характеристики. Це неймовірно складно, але потрібно це робити, тоді наше майбутнє буде комфортним, адже ми працюємо на себе.

Діти різні. Є діти, які дуже швидко дорослішають. А є, які інфантильні, тобто повільно ростуть, повільно дорослішають, і ваше завдання - зробити їх дорослими. Як зробити? Через компліменти. Їм не можна говорити компліменти, оцінюючи їхні фізичні здібності. Ми ростимо людину розумну, працьовиту, але не людину, яка може робити роботу за вказівкою.

Наша мета - виростити самостійну людину. І ось, якщо ми бачимо, що дитина намалювала красиву квітку, можна сказати їй комплімент: «Яка гарна квітка», - дитина буде щаслива.

Але це - не достатній комплімент для розвитку особистості, в цій ситуації треба говорити так: «Хороша ідея прийшла тобі в голову намалювати цю квітку, як добре ти придумав!»

Потрібно оцінювати розумові процеси дитини. Якщо хлопчик забив цвях, так, можна сказати: «Ти класно забиваєш цвяхи, ти дорослий мужик». Але це буде неправильний комплімент, тут потрібно сказати: «В якому правильному місці ти забив цвях», ви підкреслюєте вибір дитини. Цим компліментом ви будете провокувати її на те, щоб вона вибирала, а не бездумно йшла за кимось.

Дитина сама повинен ухвалювати  рішення, але підштовхнути її до цього ви повинні компліментом.

Навіть коли ви сидите в кафе в присутності своїх дітей, вам принесли шикарний стейк, і ви говорите своєму чоловікові: «Який шикарний стейк», це буде комплімент не чоловікові, а шеф-кухарю. А якщо ви скажете своєму чоловікові: «Як добре ти придумав привести мене в цей ресторан!» - це буде комплімент чоловікові.

А дитина буде сидіти, слухати і запам'ятовувати, що вона має ухвалювати рішення навіть у такому випадку, як привести партнера в ресторан, де добре готують.

Читайте АСН в Google News