Чому не святкують 40-річчя. Забобони і прикмети

21.03.2021, 18:13

Кожен з нас хоч раз чув таке повір'я, що відзначати 40-річний ювілей не можна. Але чому не відзначають 40-річний ювілей, пояснити може не кожен. У нашій країні кожне свято відзначається з великим розмахом, і тільки деякі проводять його в спокійній дружній компанії. Чи варто довіряти прогнозам з минулого, чи вони мають обґрунтовані підтвердження?

У нашій статті ви дізнаєтеся, чому цифра 40 асоціюється з труднощами і смертю. А після прочитання самі робіть висновки, святкувати чи ні.

Одна з причин, з якої відмовляються від святкування 40 років, це погані асоціації з цією цифрою. Наприклад, в біблійних історіях цифра 40  приносила людям страждання і складні випробування. Перераховуючи їх, дійсно стає не по собі.

- 40 днів тривав Всесвітній потоп;

- 40 років, коли єврейський народ блукав по пустелі, перш ніж знайти Обітовану землю;

- 40 днів минуло після смерті Ісуса, після чого він вознісся на небо;

- 40 днів Ісус перебував після хрещення в пустелі, перебуваючи в протистоянні спокусам диявола.

Однак варто зауважити, що всі ці події мали глибокий сенс, тому цифра 40 стала не тільки символом випробувань, але і благословення, яке слідує після того, як людина гідно пройшла через вантаж проблем.

У Східній і Середній Азії теж з побоюванням ставляться до святкування 40-річчя. Але, якщо бути точним, бояться цифри 4, яка співзвучна зі словом «смерть» японською.

Забобонні жителі Азії намагаються уникати її в повсякденному житті (подібним чином у нас обходять стороною цифру 13), причому настільки захоплюються цим, що часом доходить до абсурду. Наприклад, у ліфті часто відсутня кнопки з цифрами 4, 14, 24 тощо. Точно так само справи йдуть з нумерацією лікарняних палат у лікарнях смерть намагаються не турбувати різними символами.

Для забобонної і щасливої ​​людини немає причин боятися відзначати своє 40-річчя, адже в житті діє одне правило - збудеться те, у що ти віриш. Але якщо страх все ж переважає серед ваших почуттів, то можна обдурити злий рок, наприклад, відсвяткувати перші дні після приходу четвертого десятка вашого життя.

Пояснення історичне. В старовину люди доживали лише до 40 - 50 років, і цей вік був мало не граничним для життя людини. З цієї точки зору святкувати 40-річчя - небезпечно, так як це може бути останнім днем ​​народження. Раніше 40 років вважалося рубіжною цифрою, коли кожен починає переосмислювати своє життя, а саме число 40 наділене якоюсь магією. Так само цей час, коли душа переходить у новий стан.

Ще одне судження - це вік, коли у людини вже повинна з'явитися якась життєва мудрість, бо ангел охоронець йде від людини. І в цей час ювіляр повинен бути зайнятий не святкуванням, а переосмисленням, самовдосконаленням.

Ще в Київській Русі якраз на сороковий день перевіряли померлих на нетлінність, тобто якщо тіло за сорок днів не змінило свого зовнішнього вигляду - значить, померлий святий, і його могли канонізувати.

Ще Піфагор говорив, що число 4 має сакральне значення, бо в його основі лежить знак рівноваги, якоїсь завершеності. А число 40 при складанні двох чисел, з яких воно складається, якраз і дає число 4.

Читайте АСН в Google News