В Україні у 2017 році рейдерства зазнало 700 підприємств

23.10.2017, 13:00

За 2017 рік в Україні "рейдонули" вже 700 підприємств. Про це на прес-конференції заявив народний депутат України, член міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів при КМУ, голова наглядової ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошниченко, передає кореспондент ASN.

"Ще влітку до нас звернулися десятки підприємців і представники підприємств, які постраждали від рейдерства. Це ті люди, які вже постраждали від рейдерства, вони виходили на мітинги та протести. І ми, як народні депутати, стали на їхній захист", - заявив він .

З його слів, після направлення запитів і депутатського розслідування було встановлено, що рейдерське захоплення більш ніж десятьох підприємств було здійснено не просто так.

"Це здійснила спеціально підготовлена ​​група. В результаті ми зробили офіційне звернення на ім'я президента, щоб зупинити рейдерство стосовно легітимного бізнесу, який працював в Україні понад десять років", - додав він.

За його оцінками, рейдерство продовжує існувати в Україні через наявність дірок у законодавстві.

"За 2017 рік статистика показує наявність вже більш ніж 700 прикладів не просто рейдерства, а грабежу бізнесу серед білого дня. Ви можете прокинутися і вже не бути власником свого підприємства. Механізмів для цього більш ніж достатньо: це повна підробка документів, наглядових рад та фальсифікація угод з оренди землі тощо", - додав він.

Мірошниченко повідомив, що громадська організація вже підготувала проект закону "з 15-ма знаковими змінами, які мають зупинити рейдерство".

"Але будемо відвертими, що прийняття закону може зайняти більше півроку. Адже є серйозне протистояння прийняттю цього закону. Проти нашої діяльності, проти рейдерства виступають серйозні люди та групи. Але ми будемо робити все, щоб цей закон було ухвалено", - пообіцяв він.

У свою чергу Леонід Козаченко, народний депутат України, член міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів при КМУ, бізнес-омбудсмен ГО «Бізнес-Варта», додав, що, на жаль, рейдерство в Україні процвітає.

"Якщо раніше це були поодинокі випадки, то зараз рейдерство набуло системного характеру", - констатував він.

При цьому, за його словами, вже є позитивні результати створеної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів при КМУ.

"Уже є доручення для того, щоб зупинити порушення закону та права власності. Надалі наше завдання - ухвалення закону і змін, які посилюють відповідальність за рейдерство".

Читайте АСН в Google News