Вчені знайшли стародавні скам'янілості величезних бактерій

01.12.2016, 07:02

Скам'янілості найдавніших бактерій були знайдені в декількох місцях Південної Африки. Дослідники вважають, що такі бактерії з'явилися раніше, ніж кисень потрапив в атмосферу. Тобто скам'янілостям близько 2,5 млрд років, передає ИноСМИ.

Вчені вважають, що такі бактерії кисню не потребують, вони живуть в окисленій сірці. Дослідники провели розкопки в провінції Лімпопо.

«Це найстаріші викопні види бактерій, знайдені на сьогоднішній день. Таке відкриття допомагає виявити різноманітність життєвих форм і екосистем, що існували незадовго до Великої події окислення, часу великих атмосферних еволюцій», - заявляє вчений Ендрю Цаджа.

Ці бактерії, на думку дослідників, були дуже великими в порівнянні з сучасними представниками цього виду організму.

«Киснева катастрофа» почалася близько 2,4 млрд років тому. Цей період був ознаменований різким підвищенням рівня кисню в атмосфері і був охарактеризований як перше відоме масове вимирання. Але в результаті «кисневої катастрофи» з'явилося багато видів тварин і організмів.

«Скам'янілості являють собою найстаріші з відомих організмів, які жили в темному, глибоководному середовищі. Бактерії існували два мільярди років тому, набагато раніше, ніж з'явилися дерева і рослини, які розвивалися близько 450 млн років тому», - сказав дослідник.

Читайте АСН в Google News