У Києві та Черкасах накрили гігантські ферми з майнінгу криптовалюти. Гроші відсилалися в ОРДЛО

01.02.2018, 15:52

Правоохоронці виявили величезні ферми з майнінгу кріпотовалюти, які працювали в Києві, області і Черкасах, а частину грошей відправляли на підтримку терористів на окуповані території.

"Сьогодні до обіду проведено низку обшуків у Києві та Київській області, а також - в Черкасах, за результатами яких було припинено діяльність, пов'язану з використання обладнання для видобутку криптовалют, частина грошей від яких через електронні гаманці "Ківі" і Яндекс-гроші, заборонені в Україні, прямувала на фінансування незаконних формувань "ЛНР" і "ДНР". Саме - для закупівлі військового екіпірування, спорядження, зброї і боєприпасів. Документи ми вам надамо", - заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос під час брифінгу, передає кореспондент ASN.

Також під час заходу було продемонстровано відео, зняте під час обшуку на одній з ферм з видобутку біткоїнів. За словами Матіоса, під час обшуку на одному з підприємств Києва, це ПАТ "Квазар", було виявлено близько 400 ферм для майнінгу.

"На кількох майданчиках, на кількох поверхах, було вилучено близько 400 ферм для майнінгу криптовалют, більше 1000 блоків живлення, більше 1000 відеокарт, понад 1500 жорстких дисків, понад 500 материнських плат, ноутбуки, системні блоки та документи,зокрема і ті, які підтверджують перекази грошей. У Черкасах також встановлено ​​несанкціоновану врізку в загальну електромережу. Фахівці з обленерго вже встановили, що несплата за використану електроенергію на місяць склала близько 800 000 грн. Слідство встановило особу, яка організувала майнінг", - повідомив Матіос. 

Також, за його словами, встановлено коло осіб, які сприяли ввезенню в Україну забороненого устаткування. За словами військового прокурора, чутки, що з'явилися останнім часом про те, що правоохоронці переслідують приватних видобувачів криптовалют, не є правдивими. На доказ він продемонстрував копію платіжки на рахунки терористів.

Також правоохоронці повідомили, що брали участь у цій незаконній оборудці випускники КПІ. Частина видобутої ними криптовалюти спрямовувалася на "інформаційну війну проти України - фінансування мережі інтернет-ресурсів і сайтів, на яких публікувалася фейкова інформація".

Матіос не назвав суми, які фігурують у цій схемі, а лише зазначив, що вартість вилученої техніки становить близько 4 мільйонів доларів. За його словами, правоохоронці так само допитають власників приміщень, у яких "майнили" біткоїни.

Читайте АСН в Google News