Введення миротворців ООН на Донбас підтримує більшість експертів

09.10.2017, 16:51

Ідею введення місії миротворців підтримує більшість громадян і експертів. Про це під час «круглого столу» заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, передає кореспондент ASN.

«Населення України з 2015 по 2016 рік загалом підтримує ідею введення миротворчої місії на Донбас. Найбільший показник - 38% - «проти» такої місії спостерігається на півдні. Якщо говорити про Донбас, то в 2015 році населення тут негативно ставилося до місії миротворців, а вже в 2016 році - думка змінилася. Зараз за 2017 рік ми провели експертне опитування щодо цього», - розповіла соціолог.

За її словами, опитування виявило, що більшість експертів підтримують введення миротворчого контингенту на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, проте більшість не вважає перспективу розміщення миротворців з мандатом ООН реалістичним сценарієм.

«Оптимально для української сторони вважають участь у миротворчій операції представників Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, а також Польщі та країн Балтії (насамперед Литви). Експерти не змогли назвати конкретний перелік країн, приналежність миротворців у яких задовольнить як Росію, так і Україну. Серед названих варіантів дещо частіше згадувалася Німеччина. Основними можливими наслідками миротворчої операції експерти називають питання безпеки: припинення військових дій, роззброєння бойовиків, виведення російсько-окупаційних військ, а також встановлення контролю над кордоном. Найбільш імовірним політичним наслідком експерти називають посилення тиску на Україну в частині виконання політичних пунктів Мінських домовленостей», - додала вона.

Експерти, за словами Бекешкіної, радять в жодному разі не погоджуватися на вибори в ОРДЛО без певного перехідного періоду задля запровадження миротворців, а також особливий статус ОРДЛО. «Водночас значна частина експертів вважає, що такі компроміси, як амністія бойовиків і створення змішаних поліцейських сил в ОРДЛО за участю України, місцевих представників, представників сил ООН можна обговорювати і приймати до виконання при певних умовах. Введення миротворців ще не означатиме розв'язання конфлікту, а результат залежатиме від складу цих сил і умов, при яких вони будуть розміщені», - сказала Бекешкіна.

Опитування проводилося з 27-29 вересня 2017 року. Було опитано 21 експерта.

Читайте АСН в Google News