На болотах сусідньої країни обговорюється можливість об'єднання провідних нафтових компаній: "Газпром нафта", "Лукойл" та "Роснефть". Очікується, що створена корпорація допоможе кремлівському карлику зміцнити вплив на економічну ситуацію в країні та вплинути на стан справ на світовому ринку нафти.
Як повідомляє The Wall Street Journal (WSJ), посилаючись на джерела, об'єднана компанія одразу стане другим найбільшим виробником нафти після саудівської Aramco.
Згідно з відомими планами, державна компанія "Роснефть" поглине "Газпром нафту" та приватний "Лукойл". Перехід "Лукойлу" під контроль держави стане значним кроком у бік відмови від приватизації природних ресурсів на росії, розпочатій після розпаду СРСР, наголошують у WSJ.
Тим не менш, видання зазначає, що переговори, що тривали кілька місяців, не є гарантією угоди, а значить, плани російського керівництва можуть змінитися.
Джерела також заявляють, що однією з причин цих ініціатив є прагнення Путіна використати енергетичну галузь для підтримки військових потреб. При цьому путін має намір посилити позиції країни на світовому нафтовому ринку, наблизившись до рівня Саудівської Аравії.
Також передбачається, що нова мегакорпорація зможе ефективніше протистояти санкціям. В умовах західних обмежень експорт нафти з росії став складнішим, сповільнився розвиток нових енергетичних проектів, а надходження валюти від продажу нафти скоротилося. Крім того, джерела не виключають, що такі переговори можуть бути частиною підготовки фашистської росії до можливого покращення економічних зв'язків із Заходом після "післявоєнного потепління".