
Американський інститут вивчення війни (ISW) у своєму черговому зведенні про ситуацію на фронті робить висновок, що російські підрозділи, які захищають Бахмут, значною мірою виснажені контрнаступом Збройних сил України.
Експерти ISW нагадують про заяви командувача сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, за словами якого українським військовим вдалося прорвати оборону російських військ у районі Бахмута.
Протягом останнього тижня ЗСУ заявили про звільнення двох важливих населених пунктів на флангах Бахмута – Андріївки та Кліщеївки.
"В даний час ISW не може оцінити міцність і розмах російських оборонних укріплень в районі Бахмута, хоча сили РФ, ймовірно, зміцнили свої лінії під Бахмутом не так сильно, як на півдні України", - йдеться у повідомленні.
За оцінками авторів звіту, «російські сили на південь від Бахмута, ймовірно, виснажені недавніми спробами утримати Кліщеївку та Андріївку». "Захоплення Україною цих двох населених пунктів, які захищають ключові шляхи постачання Бахмута, демонструє, що цим військам, швидше за все, буде важко відновити свою боєздатність і протистояти подальшому українському наступу", - вважають експерти ISW.
Втім, вони також зазначають, що зараз немає жодних свідчень на користь того, що «звільнення Кліщеївки та Андріївки дозволить забезпечити швидші темпи українського наступу на південь від Бахмуту». «Російські оборонні позиції на захід від траси T0513, ймовірно, й надалі становитимуть труднощі для українських сил у цьому районі», - йдеться у звіті.
Представники ЗСУ говорили, що намагаються взяти Бахмут в оточення, перерізавши основні шляхи постачання міста. Проте експерти звертали увагу на те, що незважаючи на успіхи українських військових на південь від Бахмута, російські війська зберігають шляхи постачання міста з півночі.
Інститут вивчення війни також вважає, що російські сили значною мірою виснажені і в Запорізькій області (де знаходиться напрямок головного удару під час контрнаступу ЗСУ).
Російські сили, які там діють, протягом тривалого часу не ротувалися, і, ймовірно, зазнали значних втрат, сказано в доповіді.
Зокрема, експерти звертають увагу, що на більш ранніх етапах контрнаступу в районі села Роботине ВСУ активно протистояли дві російські бригади спецназу (22-а та 45-а), але в нинішніх зведеннях ці підрозділи не згадуються — і це може свідчити про їхню втрату. можливості контратакувати.