
Голова КНР Сі Цзіньпін, який напередодні прибув з візитом на москву, продемонстрував більш стримане бачення майбутнього російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, розраховував злочинець путін, поданий у розшук Міжнародним кримінальним судом, пишуть експерти Інституту вивчення війни (ISW) в черговому зведенні.
Обидва лідери на зустрічі наголосили на міцності китайсько-російських відносин, але запропонували різні інтерпретації масштабу майбутніх відносин у статтях, які були опубліковані напередодні переговорів.
У статті Путіна для китайських ЗМІ стверджувалося, що росія та Китай будують партнерство для формування багатополярного світу на тлі прагнення Заходу до домінування та політики стримування Китаю та росії з боку США.
Сі Цзіньпін дотримувався менш агресивної риторики у статті, опублікованій у російських ЗМІ. Він зазначив, що росія і Китай загалом прагнуть багатополярного світового порядку, але не безпосередньо проти ворожого Заходу.
Натомість Сі Цзіньпін зосередився на представленні Китаю як надійного посередника врегулювання в Україні, хоча Путін, ймовірно, сподівався, що Сі займе таку ж агресивну риторичну лінію щодо Заходу.
Відмова лідера КНР від явного об'єднання Китаю з росією в геополітичному конфлікті Путіна із Заходом є помітним відходом від заявленого Пекіном до початку російського вторгнення "партнерства без обмежень" із москвою.
Риторика Сі говорить про те, що він не схильний надавати росії економічну та політичну підтримку, необхідну для подолання невдач в Україні.
Китайський лідер у ході візиту, ймовірно, запропонує більш конкретне бачення врегулювання в Україні, хоча залишається незрозумілим, що буде цією пропозицією і наскільки Кремль буде сприйнятливим до неї.
Перспективи поставок Китаєм військового обладнання до росії також залишаються неясними, підсумовують експерти.