
Щороку, 6 грудня, відзначається Митрофанів день. Віруючі шанують пам'ять святителя Митрофана, у схимі Макарія.
Це свято має ще одну назву - день «встановлення санного шляху». Люди влаштовували веселі гуляння, які супроводжувалися зимовими забавами, для застілля жінки пекли пироги, а чоловіки варили пиво. В цей же час дівчата ворожили на своїх наречених, а також на те, коли хлопець повернеться зі служби. Дівчата ловили в будинку павука, садили його в банку і, якщо через шість днів він залишався живим, значить і солдат повинен був повернутися додому живим і здоровим.
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода тепла, то погода буде погодною.
якщо з'являвся ясний місяць, це означало швидку зимову хуртовину
хорошу і теплу погоду віщував сніг, що скрипав під ногами
якщо на вулиці було дуже вітряно, це означало, що погода буде холодною та сніговою.
якщо хмари пливли низько, це означало якнайшвидше похолодання
коли хмари вишиковувалися на небі в лінії, люди вважали, що це до відлиги.
А тепер перейдемо до заборони. У Митрофанів день треба бути спокійним, не можна розмовляти на підвищених тонах, сваритися та злитися. Не варто ухвалювати важливих рішень.
Багато заборон пов'язані з Різдвяним постом. Цього дня віруючі відмовляються від м'ясних продуктів та алкоголю. Краще утриматися від носіння нового взуття, тому що здавна вважається, що це може залучити в життя проблеми та зайвий клопіт.
6 грудня не можна ходити непричесаним. Вважається, що життя стане таким же заплутаним. Жінкам особливо потрібно стежити за своєю зачіскою: прибирати волосся і весь день стежити за його зовнішнім виглядом.